هرگونه ساخت و ساز در بافت فرسوده زنجان مشروط شد

هرگونه ساخت و ساز در بافت فرسوده زنجان مشروط شد


رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان زنجان اعلام کرد: براساس مصوبه هیات مدیره این سازمان، هرگونه ساخت و سازی در بافت فرسوده استان زنجان باید با استفاده از مجریان ذی صلاح انجام شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان زنجان، دکتر اصغر رسولی با اشاره به ابلاغیه اداره کل راه و شهرسازی این استان، گفت: براساس مصوبه هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان زنجان، هرگونه ساخت و سازی در بافت فرسوده استان زنجان باید با استفاده از مجریان ذی صلاح انجام شود.

وی اظهار کرد: انجام ساخت و ساز در بافت فرسوده دارای مخاطراتی است و ضرورت حضور مجری ذی صلاح برای رعایت مناسب ضوابط و مقررات ضروری است.

رسولی با بیان اینکه حضور و استفاده از مجری در ساخت و سازهای بافت فرسوده استان زنجان موضوع ضروری و با اهمیتی بوده است،، گفت: با تشکیل جلسات هیات مدیره و اتخاذ تدابیر مدیریتی لازم و پیگیری اعضای هیات مدیره  این موضوع به سرانجام مثبتی رسید.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان زنجان با بیان اینکه ساخت و ساز در بافت فرسوده دارای شرایط سخت تری نسبت به سایر بافت ها است، تصریح کرد: نوع خاک و شرایط گودبرداری و قدیمی بودن بافت و ریزدانگی بافت شرایط پیچیده اجرایی را برای ساخت و ساز در بافت فرسوده ایجاد می کند که نیاز است مهندسان مجری در تمامی مراحل ساخت حضور و مسئولیت داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه این اقدام موجب افزایش کیفیت ساخت و کاهش مخاطرات احتمالی در ساخت و ساز بافت فرسوده می شود، گفت: برای داشتن فرایند ساخت مطابق با قوانین و ضوابط حضور مجریان در پروسه ساخت و ساز موجب بهبود کیفی آن و افزایش طول عمر ساختمان خواهد شد.

رسولی, این اقدام را برای اشتغال مهندسان مجری نیز مثبت ارزیابی کرد و افزود: این تصمیم علاوه بر اتخاذ یک رویکرد منطقی برای بهبود ساخت و ساز در این بافت ها موجب ایجاد ظرفیت جدید کاری برای مهندسان مجری سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خواهد شد و عواید مثبتی دارد.
لینک اصل خبر در سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

  منبع خبر

  سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

  سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

  سازمان نظام مهندسی ساختمان شورای مرکزی

   نظرات