پر و مسلوب المنفعه نمودن 180 حلقه چاه غیرمجاز از ابتدا سالجاری در...

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان از پر و مسلوب المنفعه نمودن 180 حلقه چاه غیرمجاز در استان همدان خبر داد و گفت: پر نمودن این چاه‌ها صرفه‌جویی بیش از 6 میلیون مترمکعبی آب را در پی داشته است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان، مهندس منصور ستوده با اشاره به اینکه حفاظت از منابع آبی موجود همدان یکی از اولویت‌های اساسی شرکت آب منطقه‌ای همدان محسوب می‌شود، اظهار داشت: برداشت‌های بی‌رویه آب در گذشته سبب شده تا سطح آب‌های زیرزمینی دشت‌های استان همدان افت داشته باشد.

ستوده با اشاره به اینکه پر نمودن چاه‌های غیرمجاز در این راستا به عنوان اولویت شرکت آب منطقه‌ای محسوب می شود، تصریح کرد: از ابتدای سال ۹۳ تاکنون چهار هزار و ۴4 حلقه چاه غیرمجاز در سطح استان همدان پر شده که صرفه‌جویی 279 میلیون مترمکعبی آب را در پی داشته است.

وی عنوان کرد: سال ۹8، 546 حلقه چاه غیرمجاز در سطح استان همدان پر شد که این اقدام سبب صرفه‌جویی بیش از 15 میلیون مترمکعبی آب در دشت‌های استان شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان ادامه داد: از ابتدا فرآیند نصب کنتورهای هوشمند آب و برق دراستان تعداد 4836 دستگاه کنتور هوشمند آب و برق بر روی چاه های مجاز استان نصب و راه اندازی شده است.

ستوده افزود: از ابتدا سالجاری نیز تاکنون تعداد 91 دستگاه کنتور هوشمند آب و برق بر روی چاه های مجاز استان نصب شده است که نسبت به تعهد اقتصاد مقاومتی که تعداد 500 دستگاه کنتور را هدف گذاری نموده 18درصد پیشرفت را نشان می دهد.

روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای همدان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای همدان

    شركت آب منطقه‌ای همدان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات