تلاش ۷ ساعته آتش‌نشانان در خاموش کردن آتش مراتع

تلاش ۷ ساعته آتش‌نشانان در خاموش کردن آتش مراتع

روح‌الله فدائی افزود: این حریق که در محدوده منطقه سن سن، اتوبان کاشان-قم و در دامنه‌های انارگونه رخ داده بود، از ساعت ۳:۴۷ دقیقه بامداد روز شنبه ۳۱ خرداد به ستاد فرماندهی اعلام و سپس نیروهای عملیاتی ایستگاه یک این سازمان به محل اعزام شدند.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی مواقع، آتش‌سوزی مراتع و علف‌های هرز در مسیرهای صعب‌العبور اتفاق می افتد که حضور خودرویی آتش‌نشانان امکانپذیر نبوده و آنان مجبور هستند به صورت پیاده طی مسیر کرده و با بیل و آتش‌کوب، نسبت به اطفاء حریق اقدام کنند که این نیز بسیار سخت و وقت‌گیر است و در این عملیات آتش نشان از محل توقف خودرو مسیر یک ساعته‌ای را تا محل آتش پیاده طی کردند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری افزود: با توجه به بارش‌های بهاری اخیر و ازدیاد پوشش گیاهی، وقوع آتش سوزی بر اثر خطای انسانی (دورریز شیشه و فلز در طبیعت) و یا عامل مستقیم انسان (ایجاد آتش به صورت عمد و غیرعمد) دور از انتظار نیست.

فدایی از مردم درخواست کرد از آتش‌افروزی در طبیعت خودداری کنند و در صورت ضرورت، قبل از ترک محل از خاموش بودن آتش اطمینان حاصل نمایند. ◽️وی همچنین از شهروندان خواست در صورت مشاهده حریق مراتع و علف‌های هرز، بلافاصله با سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی تماس بگیرند.
لینک اصل خبر در سایت شهرداری کاشان

  منبع خبر

  شهرداری کاشان

  شهرداری کاشان

  شهرداری کاشان یک شهرداری در شهر کاشان می باشد

   نظرات