روابط عمحمد رضا مهدلو شهردار زرند: عوارض مصوب شده شهرداری لغو شدنی نیست /برای خدمت به شهروندان نیازمند دریافت عوارض هستیم .

روابط عمحمد رضا مهدلو شهردار زرند: عوارض مصوب شده شهرداری لغو شدنی نیست /برای خدمت به شهروندان نیازمند دریافت عوارض هستیم .

محمد رضا مهدلو شهردار زرند با اشاره به اینکه تمامی سازمان‌ها و ارگان‌ها از جمله آب، برق و گاز به واسطه خدماتی که دارند به شهروندان ارائه می‌کنند هزینه هائی دریافت می کنند گفت: شهرداری ها در حیطه وظایف خود و در چارچوب قانون موظف به ارائه خدماتی به شهروندان هستند و این خدمات باید در قابل دریافت عوارض از آنها صورت گیرد .

شهردار زرند با اشاره به اینکه خواسته‌های مردم هر روز از شهرداری‌ها بیشتر می‌شود و آنها منتظر تغییر چهره شهر می باشند ، تصریح کرد: برآورده کردن نیاز شهروندان و اجابت خواسته آنها نیازمند منابع و پشتوانه‌های قوی مالی است و شهرداری برای پوشش دادن این هزینه‌ها راهی به جز اخذ عوارض و هزینه‌های شهروندی ندارد .

وی مهم‌ترین اولویت مدیریت شهری را جلب اعتماد و مشارکت شهروندان عنوان کرد و افزود: مدیریت شهری بایستی مشکلات شهری را شناسایی و در راستای مرتفع نمودن مشکلات موجود گام بردارد تا رضایت نسبی همشهریان را جلب نماید.

منتخب شورای شهر زرند افزایش عوارضات شهرداری را قانونی دانست و افزود: عوارض نوسازی،مصرف خدمات شهری و کسب و پیشه ازجمله درآمدهایی است که دریافت آن موجب افزایش منابع درآمدی این دستگاه و موجب خدمات‌رسانی هرچه بیشتر به شهر و شهروندان می‌شود.

وی با بیان اینکه موفقیت شهرداری‌ها در گرو تعامل و مشارکت شهروندان در پرداخت به‌موقع عوارض است، افزود: متأسفانه طی سال‌های اخیر پرداخت بودجه‌های دولتی به شهرداری‌ها کم شده و دریافت عوارض یکی از مهم‌ترین منابع درآمدی شهرداری برای ارائه خدمات به شهروندان و انجام طرح‌های عمران و آبادانی می باشد .

محمد رضا مهدلو تغییر بودجه و عوارضات محلی را غیر ممکن دانست و گفت: تمامی برنامه ها و فعالیتهای عمرانی شهرداری بر اساس همین عوارضات و تعرفه ها نوشته شده است و هرگونه تغیر در آن باعث بروز کاهش فعالیتهای عمرانی شهرداری خواهد شد .

وی فعالیتهای شهرداری را اصولی و قانونی عنوان کرد و با اعلام اینکه در شهرداری هیچ نقض قانونی نداشته ایم گفت:افزایش قیمتها در طی ماههای گذشته فعالیتهای این نهاد را نیز تحت الشعاع خود قرار داده است و این نهاد را در بعضی مواقع با مشکل مواجه نموده است .

شهردار زرند در پایان با اعلام اینکه به فعالیتها و خدماتی که به انجام می رسانیم ایمان داشته و با تلاش و کوشش نیروهای شهرداری امیدواریم بهترین خدمات را به شهروندان ارائه دهیم .

لینک اصل خبر در سایت شهرداری زرند

    منبع خبر

    شهرداری زرند

    شهرداری زرند یک شهرداری در شهر زرند می باشد

      نظرات