2 مجموعه کتاب در وزارت نیرو رونمایی شد/ انتشار مجموعه‌های "اولین‌های برقی" و "وعده‌ای که وفا شد"

2 مجموعه کتاب در وزارت نیرو رونمایی شد/ انتشار مجموعه‌های "اولین‌های برقی" و "وعده‌ای که وفا شد"

به‌‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "اسحاق جهانگیری" معاون اول رئیس جمهور در آیین رونمایی از این دو کتاب گفت: آب و برق دو موضوعی است که با زندگی آحاد ملت سر و کار دارد و پیش نیاز اصلی توسعه کشور است.
وی افزود: در هر زمینه‌ای از جمله کشاورزی، صنعت و خدمات که نیاز به توسعه داشته باشد به شدت نیازمند این هستیم که خدمات زیربنایی و زیرساخت‌ها مثل آب و برق فراهم باشد و خوشبختانه با اقداماتی که وزارت نیرو انجام داده در سراسر نقاط کشور امروز به آب بهداشتی و سالم و برق مورد نیاز دسترسی داریم.
معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه وزارت نیرو در سال 98 کارهای مهم و ابتکارات خوبی برای افتتاح برنامه‌ها در قالب پویش هرهفتهالفب_ایران انجام داد، گفت: این مجموعه برای سال 99 همین برنامه‌ها را به طور کامل‌تر و بهتر پیش‌بینی کرده و علاوه بر ساخت‌و‌سازها و افتتاح فیزیکی پروژه‌ها، پرداختن به ساز‌و‌کارها را نیز برنامه‌ریزی کرده است.
جهانگیری در پایان اقدامات وزارت نیرو را ارزشمند خواند و از دستاوردهای بزرگ خانواده صنعت آب و برق قدردانی کرد.
رضا اردکانیان وزیر نیرو نیز در آیین رونمایی از این دو کتاب گفت: گزارش پویش #هرهفته_ الف_ب_ایران، نتیجه وعده‌ای بود که در سال 98 با دولت و مردم عزیز بسته شد و الحمدالله در پایان سال، هر 227 طرح در 31 استان کشور به بهره‌برداری رسید.
اردکانیان تصریح کرد: گزارش این عملکرد به‌صورت داستان گونه آماده شده و خلاصه آن خدمت مقام معظم رهبری رسید که ایشان فرمودند: «خداوند ان‌شاءالله به شما توفیق دهد، خدا قوت، خداوند شما را کمک کند.»
وی ادامه داد: این سرمایه بزرگی برای همه دست‌اندرکاران صنعت آب و برق، خانواده وزارت نیرو و دولت است که 153 شرکت مهندسین مشاور و پیمانکاری به همراه 214 شرکت تابعه وزارت نیرو بازیگران اصلی تحقق آن بودند.
وزیر نیرو با بیان اینکه گزارش "اولین‌های برقی" ثمره سال‌ها تلاش همه دست‌اندرکاران صنعت برق کشور است، افزود: امروز صنعت برق به معنای مجموعه خانواده بزرگ دولت و ملت است که بزرگ‌ترین صنعت در منطقه به‌شمار می‌آید.
اردکانیان اظهار کرد: در سال گذشته برای اولین بار کاهش تلفات شبکه تک رقمی شد، راندمان نیروگاه‌های حرارتی به حد مطلوب رسید، سرانه تولید برق در کشور (با جمعیت 83 میلیون نفر و 83 هزار مگاوات ظرفیت نصب شده) به 1000 وات به ازای هر نفر رسید و تا 25 درصد سوخت نیروگاه‌های تولیدکننده انرژی، غیرفسیلی استفاده شد.
وی افزود: این گزارش هم به استحضار مقام معظم رهبری رسید که ایشان مرقوم فرمودند: «بسمه تعالی، به وزیر محترم، کار برق را با همین جدیت دنبال کنید. فرسودگی شبکه اتصالات هم بسیار مهم است، از زحمات شما و همکارانتان تشکر می‌کنم.»

لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

منبع خبر

وزارت نیرو

وزارت نیرو

وزارت نیرو

    نظرات