افزایش سالانه یک میلیون مشترک جدید برق در کشور/ تمرکز بخش برق بر اقدام‌های ساز و کاری

افزایش سالانه یک میلیون مشترک جدید برق در کشور/ تمرکز بخش برق بر اقدام‌های ساز و کاری

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، «محمدحسن متولی‌زاده» روز شنبه در نشست مدیران ارشد وزارت نیرو با معاون اول رئیس جمهوری اظهار داشت: بیش از هزار مگاوات هم سالانه به مصرف صنعتی کشور اضافه می‌شود.
وی ادامه داد: علاوه بر طرح‌های توسعه‌ای و ساخت و سازها، تمرکز ما با سیاست‌های اخیر وزارت نیرو بر اقدام‌های ساز و کاری است.
وی گفت: مهمترین دستاوردی که در هوشمندسازی و تحول دیجیتال مورد انتظار است ارائه خدمات غیر حضوری به صورت صددرصد است که در سال جاری تحقق پیدا خواهد کرد.
وی گفت: امسال به ۱۰ هزار خانوار عشایر، مولدهای خورشیدی قابل حمل تحویل می‌شود که شامل یک پنل یکصد کیلوواتی به همراه تجهیزات آن است که می‌تواند انرژی برق مورد نیازشان را تامین کند.
متولی‌زاده اظهار داشت: بخش عمده‌ای از شبکه‌ها بویژه در روستاها فرسوده است که امسال با سرعت بیشتری در این زمینه تلاش خواهد شد.
وی درباره طرح‌های تشویق محور هم گفت: در سال ۹۸ با مبادله موافقت‌نامه با بیش از ۱۲۰ هزار مشترک صنعتی و کشاورزی، طرح‌های تشویقی را اجرا کردیم.
وی گفت: با این طرح‌ها، خوشبختانه ۳۸۷۴ مگاوات در روز پیک کاهش مصرف داشتیم، ۳۵۰ میلیارد تومان پاداش همکاری به این مشترکان داده شد و یک اثر آن معادل ۵ هزار مگاوات نیروگاه جدید و ۷ هزار میلیارد تومان صرفه‌جویی بوده است.

وی گفت:  در ۱۰ سال گذشته به طور متوسط رشد ۵.۲ درصدی را تجربه کردیم که با ادامه این روند، در ۵ سال آینده پیک ما به بالای ۸۵ هزار مگاوات خواهد رسید.
متولی‌زاده گفت: با اقدام‌های تشویقی رشد پیک مصرف تا یک درصد محدود شد که ادامه آن بسیار ضروری است.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات