طرح شناسنامه دار شدن درختان در شاهرود اجرا شد/ پلاک کوبی 5 هزار اصله درخت در هر هفته

طرح شناسنامه دار شدن درختان در شاهرود اجرا شد/ پلاک کوبی 5 هزار اصله درخت در هر هفته


طرح شناسنامه دار شدن درختان در شاهرود اجرا شد/ پلاک کوبی 5 هزار اصله درخت در هر هفته

مدیر عامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری شاهرود با اشاره به اینکه طرح شناسنامه دار شدن درختان در شاهرود اجرایی شده است،گفت: شناسنامه دار کردن درختان شاهرود گام موثری در حفاظت از درختان محسوب می شود.
به گزارش روابط عمومی مدیریت شهری شاهرود، مسعود عشقوی با بیان اینکه این طرح برای اولین بار در شاهرود اجرایی می شود،افزود: از آنجایی که این درختان جزو میراث معنوی و طبیعی شهر به شمار می آیند با اجرای این طرح در اولین گام با تجزیه و تحلیل اطلاعات جمع آوری شده،برنامه ریزی های لازم جهت حفظ و گسترش فضای سبز اعمال می شود.
وی ضمن بیان این مطلب که، شناسایی و ثبت اطلاعات مربوطه به درختان شهری ضروری است، ابراز داشت: مزایای شناسنامه دار شدن درختان از جمله جلوگیری از قطع غیر قانونی، تعیین مقدار سن درخت و برنامه ریزی در جهت آبرسانی هوشمند بر اساس مصرف گیاه، برنامه ریزی جهت تغذیه مناسب بر اساس میزان مصرف تغذیه گیاه، برنامه ریزی جهت واکاری و عدم هدر رفت آب در فضای بین درختان، برنامه ریزی جهت مبارزه هوشمند با آفات و بیماری های گیاهی می توان بر شمرد.
مدیر عامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری شاهرود با اشاره به اینکه در فاز اول این طرح 5 هزار اصله درخت کد گزاری و پلاک کوبی شده و این روند در هفته آینده نیز ادامه خواهد داشت، اظهار داشت: این طرح با اعتباری بالغ بر سیصد و پنجاه میلیون تومان انجام شده است.
عشقوی با بیان اینکه سعی خواهیم کرد تا سال آینده اقدامات نرم افزاری این طرح را به پایان برسانیم، بیان داشت: تمامی درختان شاهرود به جز سوزنی برگان(کاج و سرو) به دلیل نیاز های متفاوت با پهن برگان که کد گذاری و پلاک کوبی متفاوت خواهند داشت، از این طرح بهره مند خواهند شد.
وی در پایان ضمن این مطلب که درختان به عنوان مهم ترین شاخص فضای سبز شهری شناخته می شوند، عنوان داشت: بدون تردید ثبت اطلاعات درختان حساسیت و دقت شهروندان را نیز در حفظ و نگهداری از درختان و سرمایه های ارزشمند شهر افزایش می دهد.
لینک اصل خبر در سایت شهرداری شاهرود

    منبع خبر

    شهرداری شاهرود

    شهرداری شاهرود یک شهرداری در شهر شاهرود می باشد

      نظرات