بازدید نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای...

نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی به همراه مدیران و مسئولان شرکت آب منطقه‌ای استان کهگیلویه و بویراحمد، از روند اجرایی سد تنگ سرخ یاسوج، بازدید و در نشستی، مشکلات این طرح را بررسی کردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای استان کهگیلویه و بویراحمد، آرش مصلح سرپرست این شرکت، تخصیص 124 میلیارد ریالی به سد تنگ سرخ در 9 سال اخیر را بی سابقه دانست و افزود: عملیات اجرایی سد تنگ سرخ از سال 90 آغاز شد و در این مدت نزدیک به 400 میلیارد ریال پیمانکاران و مشاور مطالبات دارند، این تخصیص به نوعی با 9 سال گذشته برابری می‌کند.
وی از تسریع در روند اجرایی سد تنگ سرخ ابراز امیدواری کرد و اظهار داشت: سال گذشته در مجموع کمتر از 5 میلیارد برای این پروژه تخصیص داشتیم که امسال در یک مرحله 124 میلیارد با پیگیری‌های انجام شده مسئولان و نماینده بویراحمد و دنا اعتبار تخصیص یافته است.
در ادامه، مهدی روشنفکر نماینده بویراحمد، دنا و مارگون خواستار تشکیل کارگروه رفع موانع اجرای در اجرای پروژه ملی سد تنگ سرخ به ریاست معاون عمرانی استاندار و دبیری آب منطقه‌ای و سایر دستگاه‌های اجرایی مرتبط شامل منابع طبیعی، محیط زیست، بنیاد مسکن و... شد و تاکید کرد: جلب رضایت مالکان اراضی و پرداخت مطالبات آنان در دستور کار باشد.
وی با بیان اینکه ضروری است تملک اراضی در 3 فاز اولویت بندی شود، ادامه داد: با توجه به اینکه کشاورزان استقبالی از دریافت اسناد  خزانه و اوراق مشارکت  نداشتند تامین و به کارفرما ابلاغ شد انشالله می‌بایست کارفرما از هفته آینده بحث پرداخت به کشاورزان و  تملک اراضی را شروع کند و بازه زمانی مطلوب مقبولی برای بهره‌برداری  تعیین شده است.
روشنفکر نگاه ویژه قرارگاه خاتم و شرکت آب منطقه‌ای برای تسریع در روند پروژه با وجود کمبود اعتبار در سال‌های اخیر را قابل تقدیر دانست و گفت: انتظار می‌رود پیگیری مستمر برای فعال کردن تمام جبهه‌های کاری از طرف شرکت آب منطقه‌ای، برگزاری جلسات مستمر بر اساس یک تقویم زمانی مشخص برای تسریع در اجرا و  پیگیری نظام مند برای اعتبار و تخصیص لازم در اولویت مسئولان و متولیان امر باشد.
نماینده شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی از آمادگی کامل خود برای پیگیری شبانه روزی جهت تعیین تکلیف پروژه‌های عمرانی در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود جزئیات سد تنگ سرخ، صادقانه و شفاف به مردم گفته شود تا شاهد همکاری آنان در اجرا باشیم و نباید مردم را نامحرم بدانیم زیرا اطلاع از جزئیات سد و مزایای آن برای مردم استان و استان همجوار حق آنان است.
روشنفکر تصریح کرد: امسال 300 میلیارد ریال اعتبار برای سد تنگ سرخ پیش بینی شده که 124 میلیارد ریال تاکنون تخصیص یافته است که امیدوارم با پیگیری مستمر این میزان تخصیص تا پایان سال هرچه بیشتر افزایش یابد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای كهكیلویه و بویراحمد

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای كهكیلویه و بویراحمد

    شركت آب منطقه‌ای كهكیلویه و بویراحمد یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات