سد زاینده رود و تعدادی از سدهای استان در مسیر توسعه صنعت گردشگری...

معاون برنامه ریزی شرکت آب منطقه ای اصفهان از قرار گرفتن سد زاینده رود و تعدادی از سدها و تاسیسات آبی استان در مسیر توسعه صنعت گردشگری خبر داد .

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای اصفهان، یکم تیر ماه ، دکتر بابک ابراهیمی با اشاره به اهمیت سدها و تاسیسات آبی در جهت توسعه صنعت گردشگری اظهار کرد: استان اصفهان با سدها و تاسیسات آبی فراوان می تواند کانون گردشگری جذابی را در منطقه پدید آورد.

دکتر ابراهیمی افزود: طی تفاهم نامه وزارت نیرو و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در جهت تسهیل و توسعه سرمایه گذاری در بخش گردشگری در منابع و تاسیسات آبی، سال گذشته تفاهم نامه ای بین این دو وزارتخانه منعقد و در جهت تحقق این مهم فراخوان عمومی شناسایی سرمایه گذار توسط شرکت آب منطقه این اصفهان اعلام شد.

دبیر کمیته هماهنگی گردشگری استان اصفهان برخی از اهداف اجرای فعالیت های گردشگری و تفریحی در منابع و تاسیسات آبی را برشمرد و تصریح کرد: تثبت جایگاه آب در توسعه گردشگری و بهره برداری بهینه و پایدار از منابع آب و افزایش اشتغالزایی به ویژه در جوامع محلی و شناسایی و معرفی ظرفیت های گردشگری و تفریحی در منابع و تاسیسات آبی برخی از اهداف تفاهم نامه وزارت نیرو و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است.

معاون برنامه ریزی شرکت آب منطقه ای اصفهان اضافه کرد: با توجه به اهمیت اجرای فعالیت های گردشگری و تفریحی در منابع و تاسیسات آبی، شرکت آب منطقه ای اصفهان برای جذب سرمایه گذاران در جهت توسعه فعالیت های گردشگری پیرامون تاسیسات آبی اقدام کرده است.

دکتر ابراهیمی به اجرای طرح امکان سنجی و مکان یابی کاربری گردشگری پیرامون چشمه های مهم و تاسیسات آبی استان اصفهان اشاره ای داشت و افزود: استان اصفهان بستر سرمایه گذاری گردشگری پیرامون مهم ترین سدها و تاسیسات آبی را فراهم کرده است که با توجه به قابلیت های برتر و زمینه های مساعدتر برای جذب سرمایه گذاری در بخش گردشگری در اولویت قرار گرفته است.

دبیر کمیته هماهنگی گردشگری استان اصفهان تاسیسات دارای اولویت سرمایه گذاری گردشگری شرکت آب منطقه ای را معرفی کرد و گفت: فراخوان طرح های گردشگری سد زاینده رود (با هدف ایجاد یا استفاده از کمپ های اقامتی-تفریحی و بازدید)، سد باغکل (با هدف بهره برداری از دریاچه سد برای مقاصد گردشگری و تفریحات آبی)، سد خمیران (ایجاد کمپ گردشگری با هدف توسعه ورزش ها و تفریحات آبی)، سد گلپایگان (با هدف ایجاد سایتهای اقامتی-تفریحی)، سد و تونل چشمه لنگان در فریدونشهر(ایجاد کمپ های گردشگری با هدف توسعه طبیعت گردی و ورزش های زمستانی)، سد تنظیمی آبشار در مرکز شهر اصفهان (ورزشهای آبی) و سد قره آقاچ (کمپ گردشگری و تفریحی) در قالب قراردادهای ساخت، اجاره و بهره برداری و انتقال( BLOT ) جهت ارزیابی کیفی سرمایه گذاران منتشر شده است.

او همچنین اضافه کرد: با توجه به درجه حفاظتی تاسیسات آبی، سطوح فعالیت های گردشگری می تواند محدود به بازدید از سد و سازه های آبی، تورهای علمی و ترویجی گردشگری بدون اسکان شبانه، اکوتوریسم، ورزشها و تفریحات آبی مانند غواصی، ماهیگیری ورزشی، قایق سواری و ورزشهای غیر آبی یا ایجاد مراکز اقامتی و سکونت گاهی در حریم یا اراضی زیردست سدها باشد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای اصفهان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای اصفهان

    شركت آب منطقه‌ای اصفهان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات