ممنوعیت احداث نماهای شیشه‌ای در محدوده مرکزی تبریز

ممنوعیت احداث نماهای شیشه‌ای در محدوده مرکزی تبریز

http://www.bananews.irشهردار تبریز اعلام کرد: به دلیل توجه به حفظ و احیای معماری سنتی و اسلامی، اجرای هرگونه نمای شیشه‌ای در محدوده مرکزی این شهر به خصوص در حریم و حاشیه بازار تاریخی تبریز ممنوع است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)  نوین در مراسم افتتاح مجتمع تجاری و خدماتی صدرا، افزود: به دلیل قرار گرفتن تبریز بر روی گسل زلزله و خطرآفرین بودن نماهای شیشه‌ای در مواقع بروز بحران، شهرداری از این پس از اجرای این قبیل نماها در ساخت و سازهای شهری جلوگیری خواهد کرد.

وی اضافه کرد:از این به بعد در محدوده بازار نیز به دلیل الزام رعایت معماری ایرانی - اسلامی در این منطقه، کلیه نماهای شیشه‌ای اجرا شده، مشمول اصلاح و تغییر خواهند شد.

نوین گفت: محدوده مرکزی شهر به ویژه حریم و اطراف بازار تبریز، به جهت تاریخی و گردشگرپذیر بودن باید با رعایت اصول و ضوابط ساخت وساز و معماری ایرانی - اسلامی نوسازی و بازسازی شود.

وی اضافه کرد: محدوده مرکزی شهر به دلیل تبدیل به قطب تجاری و اقتصادی و نیز یکی از مراکز مهم گردشگری، نیازمند رعایت اصول و ضوابط شهرسازی است و شهرداری به عنوان نهاد صادرکننده مجوزهای ساختمانی و ناظر بر اجرای طرح‌های ساخت وساز شهری، از این پس نظارت‌های جدی خود را بر روند اجرا و احداث ساختمان‌ها در این محدوده اعمال خواهد کرد.

شهردار تبریز همچنین بر لزوم حفظ و احیای هویت تاریخی فرهنگی تبریز تأکید کرد و خواستار همکاری و مشارکت تمامی دستگاه‌ها و شهروندان در این خصوص شد.‌

مجتمع تجاری و خدماتی صدرا در زمینی به مساحت یکهزار و ۷۰۰ مترمربع و زیربنای سه هزار و ۴۰۰ مترمربع در دو طبقه و دارای ۱۴۵ واحد تجاری و با مشارکت بخش خصوصی و شهرداری تبریز اجرا شده که برای احداث آن ۱۵۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

 

 

    نظرات