۷ پروژه عمرانی با اعتبار ۲۴۷ میلیاردریال به بهره‌برداری می‌رسد+معرفی و تصاویر پروژه‌ها

۷ پروژه عمرانی با اعتبار ۲۴۷ میلیاردریال به بهره‌برداری می‌رسد+معرفی و تصاویر پروژه‌ها

به گزارش شهریار، برخی از پروژه‌های عمرانی شهرداری منطقه ۱ تبریز به ایستگاه آخر خود رسیده‌ و عصر فردا همزمان با ولادت حضرت معصومه(س) و آغاز دهه کرامت با حضور اعضای شورای شهر و مدیران شهری تبریز به افتتاح می‌رسد. برای این پروژه‌ها که شامل مسیرگشایی، کف‌سازی، آسفالت‌ریزی و بهره‌برداری از پارک‌های محله‌ای است، ۲۴۷ میلیارد ریال اختصاص یافته است.  پایگاه خبری شهریار تبریز نگاهی اجمالی به این پروژه‌های آماده افتتاح در سطح منطقه ۱ انداخته است که شرح آنها در زیر آمده است.

نورپردازی و کف‌سازی کوچه پروین اعتصامی با اعتبار ۶.۵ میلیاردریال

بازآفرینی  و به‌سازی معابر تاریخی شهر و معابر منتهی به اماکن گردشگری تاریخی می تواند در زیبایی و جذب گردشگر داخلی و خارجی مثمر ثمر باشد. احداث پیاده‌راه‌ها در بافت مرکزی و تاریخی شهر یکی از برنامه‌های اصلی مدیریت شهری است که با جدیت بیشتری آن را پیگیری می‌کند. خانه پروین اعتصامی شاعره نامدار ادبیات ایران، محل رجوع گردشگران داخلی و خارجی است که نیازمند به‌سازی معابر منتهی به این خانه و طراحی نورپردازی در ساختمان این خانه تاریخی بود. در همین راستا شهرداری منطقه ۱ تبریز کف‌سازی کوچه پروین اعتصامی را به طول ۲۱۰ متر و عرض ۷ متر و  نورپردازی ساختمان این خانه تاریخی را در دستور کار قرار داده و با اعتبار ۶.۵ میلیارد ریالی این پروژه مهم گردشگری را به سرانجام رساند.

پارک محله‌ای ۷ تیر با اعتبار ۱۱.۲ میلیارد ریال

ارائه خدمات محله‌ای به مناطق مختلف شهر فارغ از خدمات عمومی یکی از دیگر از طرح‌‎های مدیریت شهری در این دوره است که ساخت پارک‌های محله نیز در این راستا صورت می گیرد. توسعه فضای سبز در داخل  محلات برای کاهش آلودگی هوا و بهره‌مندی آسان شهروندان به فضای سبز، مدیریت شهری را مجاب به تملک املاک و ساخت پارک‌های محله‌ای کرده است که پارک ۷ تیر در منطقه ۱ شهرداری تبریز از جمله این طرح‌ها است. این پارک با ۴۱۰۰ متر مربع و اعتبار ۱۱.۲ میلیارد ریال ساخته شده است که ۶۲ میلیارد ریال آن هزینه تملک و ۵۰ میلیارد آن هزینه احداث این پارک شده است.

پارک گلکار با اعتبار ۱۰۲ میلیارد ریال

گسترش شهرنشینی و احداث مجتمع‌های مسکونی، اهمیت توسعه فضای سبز پایدار را بیش از پیش نمایان می‌سازد. افزایش سرانه فضای سبز شهری و توسعه اماکن تفریحی در مناطق شهری از دیگر مأموریت‌های مدیریت شهری در حوزه فضای سبز است که نسبت به نیازها و مطالبات مردمی اقدام به احداث پارک گلکار کرده است که  به دلیل وجود مجتمع‌های مسکونی فراوان در این منطقه، می تواند محل مناسبی برای تفریح و آرامش شهروندان این مسیر باشد. پارک گلکار با اعتبار ۱۰۲ میلیارد ریال و مساحت ۴۵۰۰ متر مربع احداث شده است که ۹۶ میلیارد ریال هزینه تملک و ۶ میلیارد ریال هزینه ساخت این پارک شده است.

بازگشایی خیابان ۱۲ متری فارابی به ۷ تیر

پروژه خیابان ۱۲ متری جدیدالاحداث که در جنب پمپ بنزین خیابان فارابی به طرف کوچه روشن و نهایتاً به خیابان ۷ تیر متصل می‌شود، می‌تواند نقش مهمی در کنترل ترافیک و تسهیل در عبور و مرور این مسیر ایجاد کرده و مسیر کوچه روشن که سال‌های متمادی بن‌بست بود، هم اکنون نفس تازه‌ای خواهد کشید و این امر به رضایتمندی شهروندان واقع در این کویمی انجامد. این پروژه به طول ۲۵۰ متر با هزینه ۱۰ میلیارد ریال تکمیل شده و همچنین ۸۰۰ تن آسفالت‌ریزی اساسی به متراژ ۳۰۰۰ متر مربع در این مسیر صورت گرفته است که آماده افتتاح می‌باشد.

زیر سازی و آسفالت بلوار استاد شهریار با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال

در راستای اجرای طرح های ساماندهی و روان سازی مسیرهای پرتردد سطح منطقه، زیرسازی مسیر بلوار استاد شهریار در دستور کار شهرداری منطقه ۱ قرار گرفت که حدفاصل زندان تبریز تا روگذر گلکار به میزان ۳۰۰۰۰ متر مربع و با هزینه ۳۰ میلیارد ریال، ورد آسفالت‌ریزی اساسی قرار گرفته است. میزان آسفالت به کار رفته در این پروژه ۵۰۶۰ تن است که این پروژه نیز تکمیل شده و آماده افتتاح است.

زیرسازی و آسفالت سربالائی ولی عصر( عج ) با اعتبار ۱۸ میلیارد ریال

پروژه مهم اصلاح، زیرسازی اساسی و استراتژی مناسب در سربالائی ولی عصر (عج) یکی از این مطالبات شهروندان بوده که جامعۀ عمل پوشیده و اقدامات عمرانی انجام پذیرفته که حدود ۳۰۱۰ تن آسفالت‌ریزی در این مسیر عملیاتی شده است. طول این مسیر ۱۲۵۰متر بوده و ۱۵ متر عرض دارد که ضمن آسفالت تراشی، لکه گیری، درزگیری، اصلاح جداول  و زیر سازی اقدام به ۵۰۰ تن آسفالت بیندر و ۲۵۰۰ تن آسفالت توپکا شده و آماده افتتاح است. زیرسازی و آسفالت سربالائی ولی عصر( عج ) در ۱۸۰۰۰ متر مربع و به میزان ۳۰۱۰ تن آسفالت و  با اعتبار ۱۸ میلیارد ریا ل صورت گرفته است.

زیرسازی و آسفالت خیابان شهید شفیع زاده ( فاز ۱) با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال

فاز اول پروژه زیرسازی بلوار شهید شفیع‌زاده به طول ۶۴۰ متر و عرض میانگین ۱۳/۵  متر با مساحت ۸۶۰۰ متر متر مربع است که یکی از مهمترین پروژه های حوزه ترافیکی و تسهیل در عبور و مرور این محدوده پرتردد شهر و منطقه به حساب می‌آید. پروژه زیرسازی و آسفالت خیابان شهید شفیع زاده ( فاز ۱) در ۱۷۵۰۰ متر مربع و به میزان ۲۲۰۰ تن آسفالت واعتبار ۲۰ میلیارد ریال صورت گرفته  که آماده افتتاح و بهره‌برداری است.

این پروژه ها می‌توانند در توسعه فضاهای سبز به ویژه در راستای اهداف منطقه مبنی بر محله محوربودن فعالیت ها و همچنین در روان سازی و ایمن سازی مسیرهای پرتردد و پر تراکم نقش مهمی ایفا کرده و بسیاری از مشکلات شهروندان در این حوزه‌ها را رفع کند.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری تبریز

  منبع خبر

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز یک شهرداری در شهر تبریز می باشد

   نظرات