استان‌ها دارای برنامه و دستورالعمل‌های پیشگیری و اطفاء حریق هستند

استان‌ها دارای برنامه و دستورالعمل‌های پیشگیری و اطفاء حریق هستند


به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، سعید محمودی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در نشست بررسی آتش سوزی در جنگل ها و مراتع کشور  که با حضور نمایندگان تشکل‌های مردمی در سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، با بیان اینکه در آتش سوزی های چند روز قبل منطقه پارک ملی خجیر استان تهران، عوامل آتش نشانی، محیط بان ها، فعالان محیط زیست و مردم و مسئولان با تمام وجود حضور داشتند، اظهار داشت: قطعا وجود همگرایی و مشارکت بین مردم و دستگاه‌ها باعث خاموش شدن  و اطفاء آتش می شود.


مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در ادامه با اشاره به اینکه در مقایسه با بسیاری از کشورها هنوز جزء کشورهایی هستیم که در آن کمترین آتش سوزی در مناطق طبیعی به وقوع پیوسته است، افزود: نمونه آن کشور استرالیا است که سال گذشته میلیون ها هکتار از اراضی طبیعی آن دچار حریق شد.


محمودی در پایان با بیان اینکه در خصوص وقوع آتش سوزی در مناطق حفاظت شده استان، نسبت به وضعیت مشابه سالیان قبل وضعیت تقریبی بهتری داریم، تصریح کرد: در بحث پیشگیری و اطفاء حریق، داشتن برنامه، آموزش و تعامل همه دستگاه‌های مرتبط و نیروهای نظامی و انتظامی و مردم ضرورت دارد.


این گزارش می افزاید: تشکل‌های محیط زیستی و منابع طبیعی و فعالان این حوزه در ادامه به بیان تجارب و نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.


گفتنی است تهیه امکانات لازم برای اطفاء حریق و قراردادن در اختیار نیروهای داوطلب، ایجاد اسکان هلی برد و نیروهای داوطلب، آموزش‌های لازم به مردم از طریق رسانه ملی، تقویت و ترغیب مرتعداران برای پیشگیری از آتش سوزی ها، آموزش های لازم به امدادگران و دوستداران طبیعت از جمله پیشنهادات فعالان این حوزه بود.

لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات