رفع تصرف بیش از چهار هزار متر مربع از اراضی بستر رودخانه های استان...

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان همدان اظهار کرد: چهار هزار مترمربع از اراضی بستر رودخانه های استان آزاد سازی شدند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان، مهندس منصور ستوده گفت: از ابتدا سالجاری تاکنون چهار هزار مترمربع از اراضی بستر رودخانه های استان با حکم قضائی رفع تصرف شده است.

وی افزود: اکنون تعداد 170 پرونده تخلف تصرف رودخانه ها در دستگاه قضائی موجود است که 20 مورد آن پس از صدور رای، اعاده به وضع سابق شده اند و مابقی نیز در مرحله صدور رای قطعی می باشند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان همدان با بیان اینکه در لایروبی نقاط آسیب پذیر و تصرفات رودخانه ها شناسایی می شوند، تصریح کرد: همچنین دیوارهای رودخانه ها توسط پیمانکار  ساماندهی می شوند.

وی اظهار کرد: برای شناسایی حد بستر و حریم رودخانه ها توسط شرکت مهندسین مشاور مطالعاتی انجام می شود و پس تعیین آن به  اداره ثبت اعلام میگردد تا حریم حد و بستر رودخانه ها مشخص گردد. تاکنون رودخانه های شهرستان های اسدآباد، بهار، رزن، کبودراهنگ، ملایر، نهاوند، تویسرکان و چشین، حیدره، امامزاده کوه، سیاه کمر، یلفان و.... لایروبی شده اند.

وی گفت: 3 اکیپ گشت و بازرسی در راستای حفاظت از رودخانه ها برای جلوگیری از برداشت شن و ماسه و رفع تصرفات در شمال، مرکز و جنوب استان فعال هستند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان همدان یادآور شد: دستگاه قضایی استان با قاطعیت با هر گونه تصرف اراضی ملی و منابع طبیعی برخورد نموده و متخلفان را به مجازات قانونی خواهد رساند.

روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای همدان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای همدان

    شركت آب منطقه‌ای همدان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات