دیدار کارشناسان اداره کل استاندارد استان البرز با ریاست سازمان

دیدار کارشناسان اداره کل استاندارد استان البرز با ریاست سازمان

روز شنبه ۲۷ خرداد ماه ۹۸ ریاست سازمان میزبان مهندس عبدی معاون ارزیابی و تطبیق و دکتر غنیمتی کارشناس اداره اجرای  استاندارد استان البرز بود.


در این نشست که با هماهنگی و حضور خانم مهندس حشمتی مسوول واحد استاندارد سازمان نظام مهندسی و با هدف بررسی امکان توسعه همکاری های دو سازمان در خصوص تشویق سازندگان به استفاده از مصالح استاندارد و  به ویژه در خصوص بازدید از واحدهای تولیدی تیرچه های پاشنه بتنی و پروژه های ساختمانی برگزار شد، کارشناسان استاندارد گزارشی از تلاش های سازمان متبوع خود در جهت ایجاد مشوق هایی در این خصوص، ارایه دادند.
مهندس صنوبر ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز نیز ضمن ابراز خوشوقتی از رویکرد جدی و موثر سازمان استاندارد در عرصه ساخت و ساز با تاکید بر اینکه استفاده از مصالح استاندارد یکی از حقوق مسلم بهره برداران ساختمان و از مطالبات جدی سازمان است، از آمادگی سازمان برای همراهی در بازدید های مشترک دو مجموعه خبر داد.


در این نشست ضمن بررسی شرایط موجود استفاده از مصالح استاندارد و مصالح موجود در بازار استان مقرر شد در اولین گام ضمن بازدید های مشترک از واحدهای تولیدی تیرچه ، محصول مورد نظر از نظرکیفی و فنی مورد آزمایش قرارگرفته و کیفیت تیرچه های دارای نشان استاندارد بار دیگر مورد رصد قرار گیرد  تا با اطمینان از تولید تیرچه استاندارد بتوان لزوم استفاده از این محصول در تمامی پروژه های ساختمانی اجرا نمود.


همچنین مقرر شد با امضای تفاهم نامه مشترک دو سازمان ، تمامی مالکین و سازندگان ملزم به استفاده  از تیرچه کارخانه ای و دارای آرم استاندارد گردند، مجریان و ناظران محترم نیز مکلف شوند تا عدم استفاده از تیرچه های استاندارد و کارخانه ای را به شهرداری و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اطلاع دهند.

بر این اساس مقرر گردید تا جهت آموزش ناظرین و مجریان محترم جهت شناخت تیرچه استاندارد و نحوه کنترل آن اقدامات لازم انجام گیرد.

در انتهای جلسه مقرر گردید تا جهت بررسی و پیگیری موضوعات مربوط به مصالح ساختمانی استاندارد در پروژه های ساختمانی، کمیته استاندارد استان البرز با همکاری هر دو سازمان انجام گیرد، تا ساختمان از نظر کمی و کیفی و ایمنی به بالاترین سطح خود برسد.


لینک اصل خبر در سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز

    منبع خبر

    سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز

    سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز

    سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز یک انجمن در شهر کرج می باشد

    نظرات