امضای تفاهم‌نامه طرح اقدام ملی مسکن با اتاق بازرگانی

امضای تفاهم‌نامه طرح اقدام ملی مسکن با اتاق بازرگانی

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و. شهرسازی استان تهران، تفاهم‌نامه‌ طرح اقدام ملی مسکن روز دوشنبه دوم تیرماه با حضور محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، اعضای این اتاق و مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران، به امضا رسید .

خلیل محبت خواه، مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران در ابتدای این جلسه با اشاره به این فرصت  مهم برای امضای تفاهمنامه که مد نظر دولت و مقام عالی وزارت قرار دارد، اظهار داشت: با توجه به نامگذاری سال جاری به نام جهش تولید از طرف مقام معظم رهبری، بر این راستا به دنبال برنامه ریزی برای تحقق این شعار بودیم. در این خصوص در حوزه مسکن به دنبال این جهش هستیم که با این تفاهمنامه صورت عملی خواهد گرفت .

او افزود: مسکن مهر ۹۷ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و ۳۰۶ واحد باقی مانده است که تقریبا از دست این اداره کل خارج بوده و مسائل حقوقی دارند و مابقی ۱۰۰ درصد تمام شده است. در مورد اقدام ملی مسکن، سهمیه استان تهران ۷۳ هزار واحد در نظر گرفته شده بود که ۶۶ هزار نفر در مراحل اول و دوم ثبت نام کردند و پالایش شدند .

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران ادامه داد: از این  تعداد ۴۴ هزار واحد در شهرهای جدید و ۲۰ هزار واحد نیز در سایر شهرهای استان تهران ساخته شود .

او عنوان کرد: اقدام ملی یک کار مشترک است و از همه افراد حقوقی و حقیقی برای مشارکت دعوت به عمل آوردیم. آمادگی داریم با کسانی که زمین یا واحد نیمه‌ساخته دارند و یا واحدهایشان به پایان رسیده و در حال فروش هستند به دنبال تهاتر هستیم در قالب اقدام قانونی کار لازم را انجام دادیم که آگهی فراخوان داده شده است.  یکی از کارهایی که خوشبختانه روزنه امید باز  شده برای ساخت توسط انبوه سازان رعایت استانداردهای لازم و صنعتی سازی است که لازم است در مساکنی که برای اقدام ملی در نظر گرفته می شود این موضوع در نظر گرفته شود .

محبت‌خواه گفت: در تمامی شهرهای تهران در ۱۴ شهرستان در نظر گرفته‌شده زمین ها آماده است. امروز بعد امضای این تفاهمنامه با انبوه سازان امضا شود در شهرهایی که زمین ها آماده است بلافاصله از طریق قانونی فراخوان انجام و زمین ها تحویل داده می شود. طبق قیمتی که در شورای مسکن استان تهران مصوب شده این ها ساخت را آغاز خواهند کرد .

او خاطرنشان کرد: در خود تهران ما پروژه های مشارکتی ۹۰۰ واحد در تهرانسر در سه شیفت کاری در حال کار است؛ فونداسیون در حال انجام است و ۱۱۰۰ واحد هم به زودی فراخوان گذاشته خواهد شد. از کسانی که زمین دارند و به اداراه کل راه و شهرسازی مراجعه کردند برای امضای توافق نامه دعوت کرده‌ایم. نظام مهندسی هم واقعا پای کار آمده و نهایت تخفیف هایی که لازم است جهت احداث این واحدها اجام دادند. یکی از واحدهایی که انجام دادند شفاف سازی کارها بوده است. در جلساتی که داشتیم موارد مطرح شده رصد و آنها هم در حال انجام است .

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان تهران

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان تهران

    اداره کل راه و شهرسازی استان تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات