طرح ترافیک «یار محله» به صورت پایلوت استانی

طرح ترافیک «یار محله» به صورت پایلوت استانی

طرح ترافیک «یار محله» به صورت پایلوت استانی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، حمیدرضا دهنوی ضمن تقدیر از همراهی مدیریت شهری در راستای اجرای این طرح، گفت: متاسفانه در حال حاضر دو گروه عابرین پیاده و موتور سیکلت سواران بیشترین حادثه را به خود اختصاص می دهند، به همین دلیل فعالیت فردی به عنوان ترافیک یار محله در جهت آگاه سازی و اطلاع رسانی به شهروندان، می تواند نقش موثری در کاهش تصادقات داشته باشد.
وی افزود: هدف نهایی این طرح، ایمنی و عبور و مرور و ارتقا فرهنگ ترافیک در سطح محلات می باشد که امیدواریم با هماهنگی ترافیک یاران محله و شهروندان به نتایج خوبی در این زمینه برسیم.
دهنوی تصریح کرد: برای انتخاب ترافیک یاران محله، با توجه به حساسیت موضوع، ۹شرط تعیین شده است که باید تمامی افرادی که علاقه مند به فعالیت در این موضوع هستند این شرایط را دارا باشند.
در ادامه حسینی دبیر شورای هماهنگی ترافیک خراسان رضوی نیز در این جلسه، با تاکید بر لزوم اجرای طرح ترافیک یار محله، تصریح کرد: اهمیت اجرای این طرح زمانی که به بررسی آمار تصادفات و فوتی های آن، می پردازیم، مشخص می شود.
وی افزود: این اقدام بسیار ارزشمند و با اهمیت است زیرا عامل بخش زیادی از تصادفات، خطانی انسانی می باشد و اگر بتوانیم با اجرای طرح ترافیک یاران محله، این رفتارها را صلاح کنیم قطعا آمار تصادفات کاهش پیدا خواهد کرد.
دبیر شورای هماهنگی ترافیک خراسان رضوی ادامه داد: آموزش و فرهنگ سازی دو عامل مهم در کاهش سوانح رانندگی و افزایش آگاهی ترافیکی شهروندان می باشندکه خوشبختانه مدیریت شهری و پلیس راهور استان به این موضوع ورود پیدا کرده اند.
رحیمی رئیس اداره آموزش و ترافیک پلیس راهور خراسان رضوی نیز در این جلسه با تاکید بر اینکه عابرین پیاده و موتور سیکلت سواران دو جامع هدف اجرای این طرح هستند، بیان کرد: امیدواریم با اجرای طرح ترافیک یاران محله بتوانیم انضباط اجتماعی و ترافیکی در سطح شهر حاکم کنیم.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه این طرح نیازمند مشارکت و همراهی شهروندان می باشد، اعضای شورای اجتماعی محلات و معتمدین محله می توانند نقش تاثیرگذاری در این راستا داشته باشند.
رئیس اداره آموزش و ترافیک پلیس راهور خراسان رضوی با اشاره به اهمیت همراهی مدیریت شهری در راستای اجرای طرح های ترافیکی، گفت: مدیریت شهری با توجه به زیرساخت ها و ابزاری که در اختیار دارد، می تواند با تبلیغات و اطلاع رسانی محیطی، تولید محتوا، استفاده از ظرفیت های مردمی و ... نقش تاثیرگذاری در این راستا داشته باشد.
جلالی؛ رئیس پلیس راهور منطقه ۱۰مشهدمقدس نیز در این نشست با بیان اینکه خوشبختانه اعضای شورای اجتماعی محلات به منظور اجرای طرح های مردمی و مشارکتی بسیار فعال هستند، اظهار کرد: باید از تمامی ظرفیت های فرهیختگان، دانشگاهیان، ائمه جماعت، اصناف و... در راستای اجرای طرح ترافیک یاران محله استفاده کرد.
احمد حافظ شهردار منطقه ۱۰ مشهدمقدس نیز در این نشست، اظهار کرد: انتخاب این منطقه به عنوان منطقه پایلوت اجرای طرح ترافیک یاران محله، اتفاق بسیار خوبی است و از تمامی ظرفیت های موجود در راستای اجای بهتر این طرح استفاده میکنیم.
وی با بیان اینکه هدف این طرح کاهش سوانح رانندگی و افزایش فرهنگ ترافیکی شهروندان می باشد، افزود: امیدواریم با اجرای این طرح بتوانیم گام های تاثیرگذاری در این راستا برداریم.
شهردار منطقه ۱۰ مشهدمقدس با اشاره به لزوم تشکیل اتاق فکر به منظور اجرای بهتر طرح ترافیک یاران محله، گفت: در این اتاق فکر باید نماینده استانداری، پلیس راهور، منطقه ۱۰ و معاونت های عمران، حمل و نقل و ترافیک و فرهنگی و اجتماعی حضور داشته باشد تا با کمک متخصصان این حوزه بتوانیم این طرح را اجرا کنیم.
حافظ ادامه داد: فرهنگسرای خانواده نیز به عنوان معین این طرح در منطقه فعالیت می کند و با استفاده از ظرفیت های موجود پشتیبانی این طرح را برعهده خواهد داشت.
وی با بیان اینکه هدف ما خدمت گذاری شایسته به مجاورین و زائرین امام رضا(ع) می باشد، گفت: امیدواریم با استفاده از ظرفیت های مردمی و فعالیت اعضای شورای اجتماعی محلات منطقه،بتوانیم این طرح را به نحو موثری اجرایی کنیم.
شهردار منطقه ۱۰ مشهدمقدس تصریح کرد: نحوه انتخاب ترافیک یاران محله و اجرای این طرح، شرایط، وظایف و... ازراه های ارتباطی مانند روابط عمومی منطقه و سازمان اجتماعی فرهنگی، روزنامه شهرآرا، فرهنگسرای خانواده، اعضای شورای اجتماعی محلات و... به اطلاع عموم می رسد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات