تخصیص نیافتن نیمی ازکمک‌های بلاعوض برای زلزله زدگان آذربایجانشرقی

تخصیص نیافتن نیمی ازکمک‌های بلاعوض برای زلزله زدگان آذربایجانشرقی

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی از تخصیص نیافتن نیمی از کمک‌های بلاعوض وعده داده شده به زلزله زدگان استان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان شرقی، حافظ باباپور در حاشیه بازدید ازغرفه بنیاد بتن آذرآبادگان منطقه شمالغرب کشور و ماشین آلات، لوازم و مصالح ساختمانی در محل نمایشگاه بین المللی تبریز با اشاره‌ای به آخرین وضعیت مناطق زلزله زده استان اظهار داشت: در زلزله سال گذشته سراب و میانه، سه هزار واحد به صورت کامل تخریب و سه هزار و ۵۰۰ واحد دیگر نیازمند تعمیرات بودند.
وی از پایان یافتن ۹۰ درصد از آواربرداری‌ها در این مناطق خبر داد و گفت: برای واحدهای تخریبی، تشکیل پرونده شده و کار بازسازی آنها همزمان ادامه دارد. واحدهای نیازمند تعمیر نیز بهمن سال گذشته، تعمیر شده و کار آنها به پایان رسیده است.
باباپور با اشاره به اتمام بازسازی ۳۰۰ واحد تخریبی صددرصدی در طول این چند ماه گفت: کرونا و از سوی دیگر زمستان سال گذشته، روند بازسازی‌ها را کند کرد اما تا پایان فصل کاری سال جاری در تلاش برای اتمام کار بازسازی در این مناطق خواهیم بود.
مدیر کل بنیاد مسکن استان همچنین گرانی مصالح ساختمانی را علت دیگر تأخیر در کار بازسازی‌ها دانسته و گفت: با تلاش‌های صورت گرفته، درصد بالایی از مصالح مورد نیاز، تأمین شده و از سوی دیگر، سیمان رایگان نیز در اختیار برخی از صاحبان واحدها قرار گرفته است.
وی از پرداخت ۱۰۰ درصد تسهیلات بانکی خبر داد و گفت: در خصوص کمک‌های بلاعوض نیز، ۵۰ درصد منابع تأمین شده و منتظر تصویب هیأت دولت برای تخصیص و جذب نیم دیگر هستیم.
لینک اصل خبر در سایت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان شرقی

    منبع خبر

    بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان شرقی

    بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان شرقی یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات