عملیات آتش نشانان در پی آتش سوزی علفزارها رو به افزایش است/ آتش نشانی رشت

عملیات آتش نشانان در پی آتش سوزی علفزارها رو به افزایش است/ آتش نشانی رشت


14 مورد عملیات اطفای آتش سوزی علفزارها تنها در یک روز گذشته در رشت

125 رشت- به گزارش خبرنگار تحریریه خبر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت، 26 مورد عملیات نفس گیر علفزارها تنها در یک روز گذشته توسط آتش نشانان پوشش داده شد.

ستاد فرماندهی و مرکز کنترل 125 آتش نشانی در شیفت کاری گذشته 5 تیر 99  پاسخگوی بالغ بر 775 مورد تماس شهروندان بوده اند.

26 مـورد عملیات اطفای حریق، نجات و خدمات ایمنی...

سرپرست معاون عملیات سازمان آتش نشانی رشت با بیان اینکه 26 مـورد عملیات اطفای حریق، نجات و خدمات ایمنی در سه روز گذشته صورت گرفت، افزود: در مجموع 14 مورد عملیات اطفای آتش سوزی علفزارها و 3 مورد آتش سوزی منزل مسکونی و تجاری، 4 مورد خدمات و 5 مورد حادثه به مرکز ستاد فرماندهی آتش نشانی رشت گزارش شد.

وی ضمن تاکید بر اینکه همچنـان بی توجهی در به آتش کشیدن علفزارها ادامه دارد، افزود: شدت آتش سوزی ها در روزهای گذشته با توجه به نزدیکی آن به سقف منازل و اماکن تجاری بسیار بالا بود که خوشبختانه با تلاش نفس گیر آتش نشانان از سرایت آتش پیشگیری شد.

شهروندان هوشیار باشند...

با توجه به روند پیش رو احتمال آتش گرفتن سقف خانه ها بعلت آتش سوزی علفزارها در سطح شهر وجود دارد از این رو به شهروندان تاکید می شود ضمن هرس کردن به موقع علفزارها به شدت از آتش زدن آن بخصوص جنب دیوار های عایق شده خودداری کنند چرا که عایق"ایزوگام" به سرعت آتش را به سمت پشت بام حتی ساختمان های چندین مرتبه نیز هدایت خواهد کرد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری رشت

    منبع خبر

    شهرداری رشت

    شهرداری رشت یک شهرداری در شهر رشت می باشد

      نظرات