نشست خبری شهردار قروه با خبرنگاران

نشست خبری شهردار قروه با خبرنگاران

به گزارش روابط عمومی شهرداری قروه نشست خبری دکتر عباس سنتی شهردار قروه ظهر پنجشنبه پنجم تیرماه 1399  با خبرنگاران شهرستان قروه بمنظور استفاده از نظرات و راهکارهای رسانه ای خبرنگاران در محل دفتر شهرداری برگزار گردید.

شهردار قروه پس از شنیدن نظرات خبرنگاران در حوزه مسائل شهری به منظور جلب اعتماد عمومی مردم و توسعه خدمات شهرداری گفت: خبرنگار نقش سلول عصبی برای سازمان دولتی و عمومی را دارد که مشکلات و ضعف ها را هشدار می دهد. اگر چه نقدها و هشدارها تلخ است، اما در دراز مدت باعث شفافیت امور و پویایی جامعه می گردد. وی جایگاه خبرنگاران را در جامعه مقدس دانست و گفت: شما خبرنگاران، پل ارتباطی مدیران و مردم هستید. از شما می خواهیم ضمن اینکه مطالبات مردم را به ما می رسانید، خدمات شهرداری را نیز درست و شفاف به شهروندان اطلاع رسانی کنید. عباس سنتی افزود: در گزارش های رسانه ای خود، احساس مسئولت اجتماعی شهروندان را در امور شهری آموزش و افزایش دهید و به مردم شهر این اطمینان را بدهید که شهرداری در خدمت مردم است و تمام تلاش و توان خود را با توجه به کمبود منابع و امکانات موجود در ارائه خدمات بهتر به شهروندان به کار بسته است.

مدیریت پسماند اولویت اصلی

شهردار قروه با اطلاع از نارضایتی شهروندان در جمع آوری زباله ها و وضعیت پسماند شهر گفت: مسئله خدمات شهری و مدیریت پسماند کار مهم و اصلی شهرداری است که در تلاش هستیم با نظارت و کمک ماشین آلات شهرداری به پیمانکار وضعیت را ساماندهی کنیم. سنتی افزود: پیمانکار کنونی به دلیل برخی محدودیت های قراردادی در افزایش قیمت، دچار مشکل شده و مسائلی در جمع آوری زباله های شهری شده بود که با تلاش های معاونت خدمات شهری برخی مسائل مرتفع شده و در آینده نزدیک از وضعیت پیش رو خارج خواهیم شد.

سنتی، محدودیت قانونی و کمبود منابع را از دیگر مشکلات شهرداری در خدمات و عمران شهری دانست و گفت: اعتبارات شهرداری با توجه به وضعیت اقتصادی کشور پایین است و همین کمبود منابع و اعتبارات باعث تسری ضعف عملکرد در دستگاههای مسئول می شود. شهردار قروه در ادامه گفت: عموم همکاران ما در شهرداری تلاشگر، متخصص و متعهد هستند. اگر گاها نارضایتی از شهرداری صورت می گیرد به دلیل ساختار نامناسب اداری و سیستم ناکارآمدی است که در شهرداری پیاده شده و این سیستم ناکارآمد خدمات ضعیف تولید می کند. لذا چنین نیست که کارمندان شهرداری ضعیف عمل کنند.

اولویت کوچه ها و خیابان های فرعی

شهردار قروه در بخشی دیگر از صحبت های خود با خبرنگاران، اولویت اصلی شهرداری در حوزه عمرانی را رسیدگی جدی به کوچه ها و خیابان های فرعی بیان کرد و گفت: با بازدیدهای میدانی و بررسی های که به عمل آمده است، کوچه ها و خیابان ها فرعی در حوزه آسفالت، جدول کاری و فضای سبز وضعیت نامناسبی دارند. از این رو رسیدگی جدی به این مسئله اولویت خدمات عمرانی شهرداری می باشد.

سرمایه داران بومی اولویت اصلی در پروژه ها

شهردار قروه در این نشست، خواستار ارتباط خبرنگاران با سرمایه گذاران و سرمایه دارن بومی شد و اظهار داشت: در واگذاری پروژه های شهری، اولویت اصلی ما با سرمایه گذاران و سرمایه داران بومی است. چرا که حضور آنها در شهر با تعلق خاطری که نسبت یه شهر و منطقه خود دارند، باعث ایجاد اشتغال، رونق اقتصادی و سرمایه گذاری خواهد شد. وی خطاب به خبرنگاران گفت: ارتباط با سرمایه گذاران بومی و فرهنگ سازی را در این باره شما شروع کنید تا شهرداری ادامه کار را بر عهده بگیرد که انشالله شاهد توسعه سرمایه گذاری بومی در شهر باشیم.

انجام مناقصه ها با حضور خبرنگاران

شهردار قروه با تاکید بر خواسته به حق مردم و خبرنگاران در شفافیت امور به منظور جلب اعتماد مردم به شهرداری: گفت به منظور شفافیت عملکرد شهرداری، از این پس خبرنگاران در مناقصه ها و مزایده های شهرداری حضور خواهند داشت و ما بر حضور شما با در نظر گرفتن محدودیت های قانونی تاکید داریم.

در پایان این نشست شهردار قروه با قدردانی از حضور خبرنگاران، خواستار نظارت جدی آنها بر امور و اطلاع رسانی درست خدمات شهرداری به مردم شد و گفت اگر چه شهرداری گاها خارج از انصاف و بیش از سایر ادارات شهرستان زیر ذره بین است، اما ما معتقدبه فضای باز هستیم. زیرا فضای باز در درازمدت پیامد ارزشمندی برای شهر و جامعه دارد. در چنین فضایی است که تخلفات کمتر صورت می گیرد و اگر نظارت رسانه ای در گذشته بود، شاهد اتفاقات تلخ در مجموعه شهرداری نمی شدیم. گفتنی است که در نشست هم اندیشی خبرنگاران با شهردار قروه، خبرنگاران خبرگزاری فارس، باشگاه خبرنگاران جوان، پایگاه خبری سراب خبر و پیک پریشان حضور داشتند و به بیان نظرات و ایده های خود پرداختند.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری قروه

    منبع خبر

    شهرداری قروه

    شهرداری قروه یک شهرداری در شهر قروه می باشد

      نظرات