از خروج ۱۹۸ هزار متر مکعب آب در شهریار جلوگیری شد

مدیر امور منابع آب شهریار گفت: با انسداد ۵ حلقه چاه غیر مجاز طی هفته گذشته از خروج ۱۹۸ هزار متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ایی تهران، "محمدرضا گیتی پژوه" با اعلام مطلب فوق افزود: با  عملکرد موثر و پیگیری های مستمر گروه گشت و بازرسی و با همکاری کارشناسان حقوقی و اخذ دستور قضایی طی یک هفته گذشته ۵  حلقه چاه غیرمجاز در شهرستان های شهریار، ملارد و قدس با مجموع عمق  ۲۷۵ متر و با دبی ۱۰ لیتر در ثانیه پر و مسدود شد.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی پر و مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج ۱۹۸ هزار متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری به عمل می آید.

مدیر امور منابع آب شهریار تصریح کرد: ضمناً طی این مدت با اقدامات گروه های گشت و بازرسی۷  حلقه چاه غیرمجاز جدید مورد شناسایی و پیگیری های قانونی قرار گرفت.

گیتی پژوه با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

این مقام مسوول در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب شهرستان شهریار بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات