طرحهای تأمین آب استان گیلان در بخش های مختلف با جدیت پیگیر...

طرحهای تأمین آب استان گیلان در بخش های مختلف با جدیت پیگیر...

جلسه مشترک شرکت های آب منطقه ای و آب و فاضلاب گیلان در خصوص اقدامات و وضعیت منابع آب استان، بصورت ویدئوکنفرانس به ریاست معاون آب و آبفای وزارت نیرو برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گیلان ؛ دکتر قاسم تقی زاده خامسی معاون آب و آبفای وزیر نیرو در جلسه ویدئو کنفرانس در جریان وضعیت منابع آب استان قرار گرفت .

در این جلسه دکتر خامسی معاون آب و آبفای وزیر نیرو با تأکید بر تأمین آب استان گیلان در بخش های مختلف بیان نمود: طرحهای تأمین آب در بخش های مختلف با جدیت پیگیری شود .

وی بر لزوم بهره‌گیری از ظرفیت سدها و تاسیسات آبی برای گردشگری ، خواستار تسریع در اجرای این طرح ها با توجه قابلیت های بالای گردشگری در استان گیلان شد .

در این جلسه وحیدخرّمی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان وضعیت آب کشاورزی در استان گیلان را مطلوب ارزیابی نمود و بیان داشت : در حال حاضر حجم ذخیره سد سفیدرود حدود 750 میلیون مترمکعب است که تا پایان فصل آبیاری مشکلی جهت تأمین آب کشاورزی در شبکه سفیدرود نخواهیم داشت .

وی در خصوص وضعیت آب سدشهربیجار افزود: حجم مخزن این سد در حال حاضر حدود 80 میلیون متر مکعب است با این شرایط در زمینه تأمین آب خام تصفیه خانه بزرگ گیلان نیز جای نگرانی نیست .

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان با اشاره به سردهنه سازی 438 سردهنه خاکی در سطح استان گیلان افزود : برخی از سردهنه ها به دلیل سیلابی بودن رودخانه ها تا سه  مرحله ساخته شدند .

وی مشکل اصلی را تأمین آب کشاورزی در خارج از شبکه سفیدرود اعلام کرد .

وی با اشاره به طرحهای عمرانی آب استان بیان داشت : سد مخزنی پلرود با پیشرفت فیزیکی حدود 73 درصد در حال اجراء است که امیدواریم با تزریق منابع مالی به پیمانکار پروژه و تسریع در انجام عملیات ، تا پایان سال 99 آبگیری آزمایشی صورت گیرد .

وی در پایان اظهار داشت : سد های لاستیکی در حال حاضر از پیشرفت خوبی برخوردارند و در صورت تأمین اعتبار حدود 40 میلیارد تومان ، شاهد بهره برداری تعدای از این طرحها تا پایان سال خواهیم بود.

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات