تمام پروژه‌های راهسازی در اردبیل فعال است

تمام پروژه‌های راهسازی در اردبیل فعال است

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع‌رسانی راه و شهرسازی استان اردبیل، محبوب حیدری مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل در جلسه شورای فنی استان اردبیل با اعلام این مطلب اظهار کرد: همزمان با فصل کاری و نیاز پیمانکاران به آسفالت با تعطیلی برخی از کارخانه‌های تولید آسفالت روبرو هستیم.

وی گفت: با تاکید معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل قرار شد مشکلات و موانع پیش روی این کارخانه‌ها و علل تعطیلی آنها به صورت تخصصی و کارشناسی مورد بررسی قرار گرفته و شرایط مناسب برای فعالیت مجدد آنها مهیا شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل خاطرنشان کرد: در فعالیت مجدد این کارخانه‌ها ضرورت دارد آیتم‌های استاندارد و تولید کیفی آسفالت مدنظر قرار گیرد .

حیدری به فعال بودن اکثر پروژه‌های حوزه راهسازی در سطح استان اشاره و تصریح کرد: با وجود بدهی که به برخی از پیمانکاران داریم کار عمرانی و فنی در بخش راه با سرعت و قوت ادامه دارد که نیاز است با راه‌اندازی کارخانه‌های آسفالت نیاز پیمانکاران نیز رفع شود.

فرزاد قلندری معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل نیز در ادامه این جلسه گفت: رصد کیفیت مصالح و ساخت و سازهای مسکونی و صنعتی توسط مسوولان و دستگاههای مرتبط تشدید می شود و اداره کل استاندارد متولی بازرسی از کیفیت مصالح ساختمانی بوده و باید بر نحوه تولید آن نظارت کافی داشته باشد .

وی گفت: همه دستگاههای مرتبط با ساخت و ساز باید در قالب کمیته تخصصی نسبت به بررسی ساخت و ساز اصولی و ارتقای کیفیت اقدام کنند .

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل با بیان اینکه ۷۰ درصد ساخت و سازها بتنی است، بر نظارت دقیق نظام مهندسی، راه و شهرسازی و سایر دستگاههای مرتبط برای ارتقای کیفیت و ایمنی ساخت و سازها تاکید کرد .

قلندری گفت: باید نسخه واحدی برای همه دستگاهها تدوین شده و به صورت مرتب روند احداث ساختمان ها رصد شود تا اقدامات انجام گرفته نتیجه بخش باشد .

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل

    اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات