طرح جامع 5 شهر اردبیل در حال تهیه است / نظارت بر ساخت و سازهای استانی و صدور و تمدید پروانه اشتغال بکاربیش از 4 هزار مهن...

طرح جامع 5 شهر اردبیل در حال تهیه است / نظارت بر ساخت و سازهای استانی و صدور و تمدید پروانه اشتغال بکاربیش از 4 هزار مهن...

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع‌رسانی راه و شهرسازی استان اردبیل، یوسف باقرزاده معاون شهرسازی و معماری راه و شهرسازی استان اردبیل با اعلام این مطلب اظهارکرد : تهیه طرح‌های جامع شهری در دستور کار معاونت شهرسازی و معماری قرار دارد که در این زمینه تصویب طرح جامع خلخال با تائید در کارگروه‌های مختلف وشورای عالی شهرسازی و معماری کشور به اتمام رسیده وتوسط استاندار محترم جهت اجرا ابلاغ گردیده است.

وی گفت: در خصوص طرح جامع مشگین‌شهر نیز مراحل تصویب استانی انجام شده و جهت تصویب نهایی به شورای عالی شهرسازی و معماری ارسال شده است.

معاون شهرسازی و معماری راه و شهرسازی استان اردبیل از تهیه نقشه پایه برای شهرهای بیله‌سوار، گرمی و اصلاندوز و همچنین پیشرفت 70 درصدی طرح جامع پارس‌آباد خبر داد و بیان کرد: در سالجاری نیز پیگیری تصویب و ابلاغ طرح جامع مشگین‌شهر و پارس آباد، و بازنگری در طرح جامع گرمی و اصلاندوز و بیله سوار در دستور کار قرار گرفته است.

باقرزاده گفت : اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل درحوزه شهرسازی در سال گذشته با برگزاری جلسات کمیسیون ماده پنج به تعداد 68 مورد بیش از 730 پرونده را مورد بررسی و ارزیابی قرار داده است.

وی تعداد جلسات برگزار شده کارگروه امور زیربنایی را 7 مورد با بررسی 72 پرونده در سال 98 اعلام و خاطرنشان کرد: در جلسات سیما و منظر شهری نیز به تعداد 5 پرونده رسیدگی و پرونده‌های ارجاعی از شهرداری و جهاد کشاورزی و سایر نهادها و ارگان‌ها نیز بررسی شده است.

نظارت بر ساخت و سازهای استانی و صدور و تمدید پروانه اشتغال بکاربیش از 4 هزار مهندس

وی عملکرد حوزه نظام مهندسی را یادآور شد و گفت: درسال رونق تولید صدور و تمدید پروانه اشتغال به کار برای بیش از 4 هزار و 300 مهندس در رشته‌های معماری، شهرسازی، عمران، مکانیک، برق و نقشه‌برداری از طریق معاونت شهرسازی انجام شده است.

معاون شهرسازی و معماری راه و شهرسازی اردبیل افزود: در سال گذشته نظارت بر ساخت و سازهای استانی با بازدید از 850 باب ساختمان در حال احداث انجام شده و سعی‌مان بر ارتقای کیفیت ساخت و ساز با نظارت و همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان بوده است.

باقرزاده در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: در سالجاری ادامه نظارت‌ها و تلاش در راستای ارتقای هرچه بیشتر کیفیت ساخت و سازهای موجود و نظارت مهندسان و همکاری سازمان نظام مهندسی در دستور کار قرار گرفته است.

وی بازدید و وظایف نظارتی این معاونت را در کنار رسیدگی به نامه‌های ارجاعی و برگزاری پنج جلسه کمیته سیما و منظر شهری یادآور شد و بیان کرد: سعی کردیم در این جلسات با نظر کارشناسی و تسهیل‌گر مشکلات و مسایل مطرح شده را مورد رسیدگی و بررسی قرار دهیم. در این مدت 848 مورد بازدید از ساختمان‌ها انجام شده که از این بین دستور توقف 425 مورد به مرجع صدور پروانه و 186 مهندس معرفی شده به شورای انتظامی را به خاطر تخلفات رخ داده شاهد بودیم رعایت تراکم مجاز ساختمانی، رعایت ارتفاع مجاز طبقات، رعایت مباحث و الزامات ساختمانی مدنظر بوده که به صورت دقیق گزارش به مراجع ذیصلاح ارائه شده است.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل

    اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات