شهرداری مشهد برای حمایت از فرهنگ و هنر دست‌به‌جیب  ...

شهرداری مشهد برای حمایت از فرهنگ و هنر دست‌به‌جیب ...

شهرداری مشهد برای حمایت از فرهنگ و هنر دست‌به‌جیب می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، احسان اصولی با اعلام این خبر گفت: در جلسه علنی روز گذشته شورا مصوب شد شهرداری مشهد به‌منظور مقابله با تأثیرات شیوع ویروس کرونا و کمک به استمرار فعالیت‌های فرهنگی و هنری در شهر نسبت به ایجاد راهکارهای مفید برای کمک به مراکز فرهنگی و هنری از قبیل سینما، تئاتر، مؤسسات هنری، نگارخانه‌ها و موزه‌های بخش خصوصی اقدام نماید.

وی بابیان اینکه این برنامه حمایتی در قالب خرید خدمت تا سقف ۳ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان و تا پایان سال جاری خواهد بود اضافه کرد: در این مصوبه خرید بلیط سینما تا سقف ۳۰ درصد از صندلی‌های هر سینما به‌صورت روزانه و تا حداکثر ۱۸ میلیارد ریال، همچنین خرید بلیت تئاتر تا سقف ۳۰ درصد ظرفیت روزانه سالن‌های مشهد و به ارزش نهایی ۶ میلیارد ریال برنامه‌ریزی‌شده است.

به گفته اصولی، نحوه اجرای آن در گام اول از طریق توزیع در اپلیکیشن شهرمن و با اولویت خانواده کارکنان شهرداری و در گام دوم با توزیع از طریق شورای اجتماعی محلات و فرهنگسراها خواهد بود.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد افزود: حمایت از هنرهای نمایشی در گروه تئاتر خیابانی نیز در این طرح دیده‌شده که برای حمایت از ۲۰ گروه نمایشی، سقف اعتباری ۳ میلیارد ریال و توزیع توسط سازمان اجتماعی فرهنگی دیده‌شده است. همچنین سازمان اجتماعی فرهنگی مکلف شده در حمایت از نگارخانه‌ها، مجموعه‌دارها و موزه‌های بخش خصوصی، برای حداکثر ۱۰۰ نمایشگاه هزینه تأمین بلیت تا سقف ۲ میلیارد ریال را در نظر بگیرد.

اصولی خاطرنشان کرد: خرید خدمات از ۱۴۰ آموزشگاه آزاد هنری تا سقف ۸۰ درصد تخفیف ارائه خدمات نیز پیش‌بینی‌شده و برای آن مبلغ ۱۰ میلیارد ریال در نظر گرفته‌شده است. نحوه توزیع این بسته نیز از طریق اپلیکیشن شهر من و با اولویت خانواده کارکنان شهرداری در رده‌های مختلف استخدامی خواهد بود.

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر مشهد

    منبع خبر

    شورای شهر مشهد

    شورای شهر مشهد یک شورای شهر در شهر مشهد می باشد

      نظرات