پوشش 30 عملیات اطفای آتش سوزی، حادثه و خدمات ایمنی در 24 ساعته گذشته/ آتش نشانی رشت

پوشش 30 عملیات اطفای آتش سوزی، حادثه و خدمات ایمنی در 24 ساعته گذشته/ آتش نشانی رشت


125رشت- به گزارش خبرنگار تحریریه خبر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت- در 24 ساعت گذشته اقدامات لازم جهت امداد رسانی و اطفای آتش در 30 مورد حریق، حادثه و خدمات ایمنی به شهروندان توسط آتش نشانان و تیم های امداد و نجات 14 ایستگاه آتش نشانی رشت صورت گرفت .

شهرام مومنی سرپرست سازمان آتش نشانی رشت در این باره گفت: 30 مـورد عملیات آتش نشانان جهت پوشش 15 مـورد حریق علفزار و ضایعات، 5 مورد قفل درب و محبوس شدن افراد در منزل مسکونی، 5 مورد رها سازی حیوانات محبوس شده، 3 مورد بازدید ایمنی از حریق خودرو و منازل مسکونی و 2 مورد دیگر شامل: حریق خودرو و خدمات ایمنی از دیگر عملکرد آتش نشانان بوده است .

مومنی در ادامه به حریق خودرو که در ساعت 21:47 واقع در گلسار رشت رخ داد اشاره کرد و افزود: این آتش سوزی که به علت برخورد خودرو با دیوار بوده سریعا توسط 6 آتش نشان بهمراه دو دستگاه خودرو اعزامی مهار شد که خوشبختانه در این حادثه به کسی آسیب جانی نرسید .

همین گزارش حاکی است: شهرام مومنی سرپرست سازمان آتش نشانی رشت ضمن اشاره به 15 مورد حریق علفزار و ضایعات به شهروندان توصیه کرد تا با توجه به گرم تر شدن هوا از آتش زدن علفزار ها و ضایعات بخصوص جنب منازل مسکونی و جنگل ها خودداری کرده و به شدت از پرتاب ته سیگار روشن، بطری های پلاستیکی و شیشه ای که یکی از عوامل موثر در آتش سوزی جنگل هاست به شدت خودداری کنند .

شایان ذکر است: سازمان آتش نشانی رشت هم اینک با 14 ایستگاه آتش نشانی در حال خدمت رسانی به شهروندان است که با توجه به آماده باش تمامی آتش نشانان حاضر در شیفت کاری، 16 افسر ارشد بطور شبانه روز در خدمت سازمان و شهروندان هستند که می بایست در تمامی رخداد های اعلام شده در محدوده ایستگاه های مربوطه سریعا به محل حوادث اعزام شوند


لینک اصل خبر در سایت شهرداری رشت

    منبع خبر

    شهرداری رشت

    شهرداری رشت یک شهرداری در شهر رشت می باشد

      نظرات