‍ برگزاری نشست مدیران صنعت آب و برق و انرژی لرستان با نماینده...

نشست مدیران صنعت آب و برق و انرژی لرستان با نماینده مردم شهرستانهای خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی آب منطقه‌ای لرستان ، نشست مدیران صنعت آب و برق و انرژی استان با ریاست دکتر مرتضی محمودوند نماینده مردم شهرستانهای خرم‌آباد و دوره چگنی در مجلس شورای اسلامی و به میزبانی شرکت توزیع برق استان برگزار گردید .

در این نشست مدیرعامل آب منطقه‌ای لرستان ،با ارائه عملکردی از منابع آبی شهرستانهای خرم‌آباد و چگنی به شرح وضعیت پروژه‌‌های عمرانی این دو شهرستان پرداخت .

مهندس داریوش حسن‌نژاد با اشاره به وضعیت پروژه‌‌های خسارت دیده در سیلاب سال گذشته ادامه داد : برای ۱۱ پروژه‌ خسارت سیل در شهرستان خرم‌آباد مبلغ ۸۵ میلیارد ریال و برای ۴ پروژه در شهرستان چگنی مبلغ ۱۲۰ میلیارد ریال هزینه شده است .

مدیرعامل آب منطقه‌ای لرستان همچنین در خصوص پیشرفت طرحهای عمرانی استان با اشاره به اعتبارات قطره چکانی به پروژه‌های استان از جمله سدمخزنی مخملکوه در شهرستان خرم‌آباد افزود : با این اعتبارات نمی توانیم شاهد به ثمر نشستن پروژه‌های عمرانی استان در کوتاه مدت باشیم .

حسن‌نژاد اضافه کرد : سد مخزنی مخملکوه خرم‌آبادکه در تیرماه ۹۸ عملیات اجرایی آن آغاز شد،  ۵۵ میلیون متر مکعب آب شرب شهرستان خرم‌آباد و ۵ میلیون متر مکعب آب بخش صنعت را تامین خواهد کرد .

مدیرعامل آب منطقه‌ای لرستان با بیان این مطلب که برای تکمیل سد مخملکوه اعتباری در حدود ۴ هزار میلیارد ریال مورد نیاز است گفت : مناسب ترین گزینه ای که می‌توان اعتبار مورد نیاز این پروژه‌ را تامین و کمتر از ۴ سال به بهره‌برداری رساند، استفاده از ظرفیت فاینانس داخلی و خارجی است .

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای لرستان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای لرستان

    شركت آب منطقه‌ای لرستان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات