سهم نیروگاه‌های برق‌آبی شرکت آب و نیرو در تأمین پیک مصرف برق کشور

سهم نیروگاه‌های برق‌آبی شرکت آب و نیرو در تأمین پیک مصرف برق کشور

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "جلال الدین حجتی" با بیان اینکه در ساعت 12:40 روز 31 خردادماه اوج مصرف برق در کشور به رقم 57 هزار و 290 مگاوات رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته نزدیک به 6 درصد افزایش داشته است، افزود: در این میان نیروگاه‌های برق‌آبی کشور با تولید 139 هزار مگاوات ساعت، سهم 11 درصدی را در تأمین انرژی شبکه به عهده داشته‌اند و در این روز میزان تولید انرژی نیروگاه‌های شرکت آب و نیرو 38 هزار و 300 مگاوات ساعت بوده که بیشترین میزان تولید در سال جاری رقم خورده است.
معاون بهره‌برداری شرکت آب و نیرو تأکید کرد: در پیک لحظه‌ای مصرف شبکه، نیروگاه‌های برق‌آبی با 82 درصد ظرفیت نصب‌شده در تأمین پیک مصرف مشارکت داشته‌اند و بار دیگر نقش بی‌بدیل خود در پاسخگویی به نیاز شبکه برق کشور را نشان دادند.
وی با اشاره به شروع زودهنگام گرما از نیمه دوم خرداد، افزود: نیاز شبکه سراسری به انرژی برق‌آبی افزایش یافته و نیروگاه‌های آبی و نیروگاه‌های شرکت آب و نیرو کمک شایانی به پایداری شبکه داشته‌اند.
حجتی در پایان اظهار داشت: تمامی واحدهای نیروگاهی شرکت آب و نیرو در آمادگی کامل به سر می‌برند و با توجه به حجم مناسب ذخیره شده در مخازن سدها، آمادگی مشارکت حداکثری در تأمین پیک تابستان را داریم.
گفتنی است، بیشترین میزان انرژی برق‌آبی در نیروگاه‌های کارون4، گتوند، سیمره، رودبار لرستان، داریان، سردشت، لوارک و... تولید شده است.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات