بازدید نماینده مردم دورود و ازنا از دو سد مروک و کمندان

نماینده مردم دورود و ازنا به همراه مدیرعامل آب منطقه‌ای لرستان از دو سد مروک و کمندان دیدن کرد .

به گزارش روابط عمومی آب منطقه‌ای لرستان ،مهندس داریوش حسن‌نژاد مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان در معیت دکترحسین گودرزی نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی وفرمانداران این د‌و شهرستان از سدهای مخزنی مروک دورود و کمندان ازنا دیدن کردند .

در این بازدید دکتر گودرزی با اشاره به موقعیت این پروژه ها افزود :  با توجه به ظرفیت استان یکی از خواسته‌های مردم شهرستان دورود ، توسعه گردشگری در حاشیه سد مروک دورود است .

دکتر گودرزی بیان کرد : از دیگر انتظارات ما از مدیرعامل آب منطقه‌ای ، ترویج صنعت آبزیان در قفس در دریاچه سد مروک است که با توجه به ظرفیت های پروژه می‌تواند در زمینه اشتغالزایی برای تعدادزیادی از مردم شغل و رفاه تامین کند .

اجرای شبکه آبیاری سد مخزنی مروک و تکمیل مراحل آبگیری سد مخزنی کمندان تا پایان سال ۱۳۹۹ ، اجرای سایت پرورش ماهی در پایاب سد مروک توسط سرمایه‌گذاران و پرداخت حقوق معوقه کارکنان جهان کوثر از محل مطالبات این شرکت از دیگر ‌خواسته‌های نماینده مردم دورود و ازنا از بود .

در ادامه این بازدید ، مدیرعامل آب منطقه‌ای لرستان با اشاره به موضوع گردشگری و استقبال از جذب سرمایه‌گذار افزود :موضوع گردشگری آب مورد تاکید وزارت نیرو قرار گرفته و همه شرکت‌های آب منطقه‌ای در این زمینه ورود پیدا کرده اند و شیوه نامه چگونگی جلب مشارکت بخش خصوصی در فعال کردن گردشگری سدها و تاسیسات آبی به شرکت‌های آب  منطقه‌ای ابلاغ و توصیه شده که برای این فعالیت جدید در جهت استفاده از سرمایه‌گذاری غیردولتی فراخوان دهند.  آب منطقه‌ای لرستان به دنبال جذب سرمایه‌گذار در قالب ماده ۲۷ قانون الحاق ۲ ، پیگیری و رفع مشکلات پروژه خط انتقال آب شرب شهرستان ازنا بوده و این مورد در دستور کار قرار گرفته است   .

مدیرعامل آب منطقه‌ای عنوان کرد : تکمیل سر ریز سد مروک با اعتباری بالغ بر ۱۰میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به پیمانکار شرکت راه گستر گرین واگذار شده و قبل از شروع بارندگی های سال جاری عملیات تکمیل سر ریز به پایان خواهد رسید و نگرانی مردم و مسئولین استانی در خصوص عملکرد سر ریز این سد برطرف خواهد شد.

مدیرعامل آب منطقه ای لرستان در مورد جانمایی روستای  کمندان خاطر نشان کرد :

با برنامه ریزی صورت گرفته تا پایان سال جاری، امکان آبگیری سد کمندان فراهم خواهد شد وما تمام تلاش خود را جهت تملک به موقع اراضی و منازل مسکونی به کار خواهیم بست  تا قبل از آبگیری، جانمایی روستای کمندان  انجام شود ومانعی برای آبگیری سد و استفاده از بارندگی های سال جاری وجود نداشته باشد .

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای لرستان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای لرستان

    شركت آب منطقه‌ای لرستان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات