بازگشت ۲۱ پرنده شکاری همزمان با میلاد ضامن آهو به آسمان خراسان رضوی

بازگشت ۲۱ پرنده شکاری همزمان با میلاد ضامن آهو به آسمان خراسان رضویبه گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی، تورج همتی اظهار داشت : ۱۳ بهله جوجه دلیجه، ۲ بهله سارگپه، ۲ بهله شاه بوف و ۴ جغد کوچک با تائید دامپزشک و اطمینان از توانایی ادامه حیات در طبیعت به آسمان زیستگاه اصلی خود برگشتند.

این مقام مسئول افزود: این پرندگان که عمدتاً در روزهای نخستین تولد،در فصل بهار از لانه هایشان پائین افتاده بودند و یا دچار آسیب شده و توان پرواز از آنان سلب شده بود از سوی طبیعت دوستان به ادارات حفاظت محیط زیست تحویل شده و مدتی تا رشد لازم و توان پرواز با نظارت دامپزشک و متخصصان نظارت بر حیات وحش استان با تاکید بر حفظ خصیصه زیستن در محیط طبیعی نگهداری شده بودند که امروز به دست جمعی از محیطبانان  درآستانه ولادت آقا علی ابن موسی الرضا (ع) و روز ملی محیطبان به طبیعت برگشتند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی ادامه داد: خوشبختانه در سراسر استان آمار همکاری طبیعت دوستان در تحویل پرندگان و حیات وحش مصدوم به حفاظت محیط زیست رشدی مطلوب داشته و گواهی بر اثربخشی فرهنگسازی و آموزش دراین زمینه است . لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات