از مرکز رصد، پایش و مدیریت داده­های آبی استان در محل شرکت آب منطقه...

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای کرمانشاه بر اساس هماهنگی صورت گرفته و پیگیری مدیر عامل شرکت، در خلال سفر مهندس حاج رسولیها، مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران از استان کرمانشاه، ایشان در روز چهارشنبه 11 تیرماه، بازدیدی کامل از مرکز رصد، پایش و مدیریت داده ­های استان کرمانشاه داشتند مطابق برنامه ­ریزی صورت گرفته، به بررسی امکانات و پتانسیل­ های این مرکز پرداختند.

در این راستا، ابتدا درویشی، مدیر عامل شرکت، با تأکید بر اهمیت و جایگاه مرکز رصد، پایش و مدیریت داده­ های آبی، بهره ­برداری از چنین مراکزی را گامی موثر در راستای گردآوری و بهنگام ­سازی داده­ های آبی، کنترل و مدیریت بهره­ برداری از منابع آب و تصمیم ­گیری و برنامه­ ریزی در مواقع مواجهه با بحران­ های چون سیل دانست.

در ادامه نیز گزارشات مبسوط و کاملی توسط کارشناسان دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت بعنوان محور راه ­اندازی مرکز ارائه و از تلاش­های صورت گرفته جهت راه ­اندازی سخت افزاری این مرکز و اقدامات و کارهای نرم افزاری انجام شده در زمینه تهیه و گردآوردی بانک داده ­های آبی و لایه ­های اطلاعاتی مکان محور، سامانه مانیتورینگ سدها و رودخانه ­های استان ارائه گردید.

در خاتمه بازدید، مهندس حاج رسولیها در جلسه ای صمیمانه با نیروهای جوان و کارشناسان متخصص شرکت، با بیان چالش­های پیشرو در این خصوص، نکات فنی را در رابطه با ارتقاء، روزآمد نگهداشتن بانک اطلاعات منابع آب و بهره ­برداری بهینه از امکانات این مرکز ابراز داشتند. همچنین با اظهار خشنودی از راه اندازی مرکز رصد داده­ های آبی و پیاده سازی سامانه مانیتورینگ سدها و رودخانه ­های استان بصورت مستقل توسط کارشناسان شرکت، این مهم را از نقاط قوت این مرکز برشمردند.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای كرمانشاه

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای كرمانشاه

    شركت آب منطقه‌ای كرمانشاه یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات