بررسی برنامه ها و آخرین وضعیت تامین آب شهرستان مشگین شهر

عصر روز پنج شنبه دوازدهم تیرماه، به منظور بررسی برنامه ها و آخرین وضعیت و اقدامات صورت گرفته جهت تامین آب شرب، کشاورزی و صنعت شهرستان مشگین شهر جلسه ای به ریاست فرماندار شهرستان مشگین شهر و با حضور مدیرعامل شرکت اب منطقه ای اردبیل و نماینده مردم شریف شهرستان مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی برگزار شد

در این جلسه فرماندار شهرستان مشگین شهر ضمن قدردانی از اقدامات انجام گرفته توسط شرکت آب منطقه ای اردبیل در زمینه انتقال آب سد سبلان به اراضی بخش ارشق و اجرای ضربتی تامین آب کشاورزی اراضی روستای لمبر و لاهرود و هم چنین تامین مالی شبکه سبلان بر تداوم فعالیت ها و اثر بخشی فعالیتها تاکید نمود .

مهندس اکبر صمدی با بیان اینکه اجرای کارهای بزرگی را در بخش آب شهرستان مشگین شهر شاهد هستیم افزود: بخش قابل توجه از این پروژه ها به نتیجه رسیده و بخش دیگری نیز علی رغم کمبود منابع مالی با تلاشهای شرکت آب منطقه ای اردبیل در حال انجام است.

نماینده مردم شریف شهرستان مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه ضمن قدردانی از اقدامات صورت گرفته بر همراهی و مساعدت لازم در پیشبرد طرحها و پروژه ها تاکید کرد و بر آمادگی خود در جهت گره گشایی از مسایل و موارد مرتبط با اجرای طرحهای بخش آب در شهرستان اعلام نمود .

دکتر محمود عباس زاده عنوان کرد: باید با همدلی و همراهی تمامی مسئولین استانی و شهرستانی راه را برای اجرای سریع پروژه ها علی الخصوص پروژه های بخش آب هموارتر کنیم تا مردم شریف منطقه از آن بهره مند شوند.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل در این جلسه ضمن ارایه گزارشی از سیمای منابع آب شهرستان و همچنین اقدامات صورت گرفته گفت: تامین مالی شبکه سبلان از طریق فاینانس داخلی توسط بانک توسعه تعاون به میزان ۶۰۰ میلیارد ریال انجام گرفته و پیمانکار نیز انتخاب شده است.

مهندس عباس جنگی مرنی تصریح کرد: در جهت تامین آب روستای لمبر به میزان 200 هکتار و اراضی لاهرود به میزان 300 هکتار اقدامات خوبی صورت گرفته است و علاوه بر آن انتقال آب سد سبلان از طریق سیفون قره سو به اراضی بخش ارشق در مرحله نهایی می باشد که با این انتقال امکان استقرار و توسعه صنایع در بخش ارشق و ایجاد درآمد و اشتغال در منطقه فراهم خواهد شد .

وی در ادامه اظهار داشت: برای طرح آبرسانی مشگین شهر از محل اعتبارات توازن منطقه ای ۱۰۰ میلیارد ریال پیش بینی شده و پیمانکار طرح انتخاب شده است و علاوه بر آن این در تلاش هستیم از محل اعتبارات شهرهای دارای تنش آبی نیز برای این طرح اعتبار بگیریم.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات