استارت مجدد عملیات اجرایی پروژه سد شهید بروجردی

مدیرعامل آب منطقه‌ای استان لرستان در بازدیدی که نماینده مردم شهرستان بروجرد و اشترینان از سد شهید بروجردی از استارت مجدد عملیات اجرایی این پروژه خبر داد .

به گزارش روابط عمومی آب منطقه‌ای لرستان ، عباس گودرزی نماینده مردم شهرستان بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی به همراه داریوش حسن‌نژاد رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای از سد شهید بروجردی شهرستان بروجرد بازدید کردند .

در حاشیه این بازدید مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان با بیان این مطلب که سد شهید بروجردی ‌در سال ۹۱ آغاز بکار کرد ، افزود : هدف از اجرای این طرح تامین آب شرب و صنعت شهرستان بروجرد به صورت بلند مدت و پایدار خواهد بودو تاکنون ۶۰میلیارد ریال نیز برای ساختمان سد هزینه شده که بعلت کمبود اعتبار، این پروژه به حالت نیمه تعطیل درآمد.

داریوش حسن‌نژاد ادامه داد : خوشبختانه در سال ۹۹ اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال به این سد اختصاص داده اند و همین امر باعث استارت مجدد عملیات اجرایی این پروژه شد ، مشکل اصلی پروژه کمبود اعتبار است که حمایت مسئولین را می‌طلبد .

مدیرعامل آب منطقه‌ای در پایان سخنان خود گفت : پیمانکار طرح عمران تولیدی نیرو از پیمانکاران سد ساز توانمند است که در بحث سد سازی تجربه بالایی دارد و برای روشن نگه داشتن چراغ این پروژه از هیچ تلاشی دریغ نکرده که جای تشکر دارد.

در ادامه بازدید محمود رحمتی مدیر پروژه سد شهید بروجردی با ارائه گزارش کاملی در مورد مشخصات فنی پروژه ، به نماینده مردم شهرستان بروجرد ، گفت : این سد در شمال شهرستان بروجرد در حالی احداث می شودکه از نوع سنگریزه‌ای با هسته رسی بر روی رودخانه گندل گیلان و در حوضه آبریز دز قرار می گیرد که ارتفاع این سد ۴۵ متر با طول تاج ۳۵۰ مترو حجم تنظیم آب ۲۴ میلیون متر مکعب و میزان اشتغالزایی به طور مستقیم ۶۰۰ نفر می‌باشد .

محمود رحمتی در مورد اجزای اصلی سد ، افزود : تجهیزکارگاه، ساخت کالورت انحراف، خاکبرداری ۱۵۰۰۰۰ متر مکعب ، خاکریزی ۸۵۰۰۰۰ متر مکعب ، بتون ریزی ۲۲۰۰۰ مترمکعب ، حفاری و تزریق ۷۵۰۰ متر طول ، هیدرومکانیکال ابزار دقیق و ساخت سریز از اجزای اصلی طرح شهید بروجردی خواهند بود .

مدیر پروژه سد شهید بروجردی هم چنین اضافه کرد : از  اقدامات صورت گرفته تاکنون در این پروژه می‌توان به تجهیز کارگاه متناسب با نیاز کارگاه ، خاکبرداری محل کالورت و جناح راست ۴۰۰۰۰ متر مکعب و بتن مگر قسمتی از کالورت و همچنین جاده دسترسی سد اشاره کرد .

در پایان همچنین داریوش حسن‌نژاد مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان به همراه عباس گودرزی نماینده مردم شهرستان بروجرد و اشترینان با بازدید از سطح شهرستان به بررسی وضعیت منابع آبی موجود پرداختند .

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای لرستان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای لرستان

    شركت آب منطقه‌ای لرستان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات