کیفیت آب شرب اصفهان کاملا مورد تایید است

کیفیت آب شرب اصفهان کاملا مورد تایید است

مدیر مرکز پایش و نظارت بر کیفیت آب و فاضلاب استان اصفهان عنوان کرد: کیفیت آب شرب و بهداشت اصفهان کاملا مورد تایید مراکز بهداشتی است و انتقال ویروس کرونا از طریق سیستم آب و فاضلاب منتفی است.

فهیمه امیری اظهار داشت: کیفیت آب شرب شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان توسط ۲۱ باب آزمایشگاه میکروبی، ۴ باب آزمایشگاه شیمیایی و یک باب آزمایشگاه بیولوژیک و یک باب آزمایشگاه ریزآلاینده های معدنی به صورت شبانه روزی مورد پایش قرار می گیرد و این مرکز از لحاظ نیروی متخصص در کشور جز برترین ها است و ۶۰ نیروی متخصص در سطح استان در این بخش فعالیت دارند.

وی افزود: مطابق دستور العمل وزارت بهداشت در تمام استان میزان کلر ورودی به آب افزایش یافته است و میزان کلر ورودی به آب استان اصفهان ۸/۰ درصد تنظیم شده است، همچنین روزانه ۲ هزار کلرسنجی در سطح استان انجام می شود که رقم بسیار مطلوبی است .

امیری با بیان اینکه آب شرب دورترین نقاط استان اصفهان نیز مورد سنجش قرار می گیرد، تاکید کرد: یک آزمایشگاه سیار کنترل کیفیت آب این مناطق را بر عهده دارد. همچنین میزان فلزات معلق در آب شرب اصفهان به صورت روزانه مورد سنجش قرار می گیرد .

وی اذعان داشت: در بخش پالایش آب، وارد مباحث بیولوژیکی و دیگر مباحث تخصصی شده ایم و کیفیت تامین آب شرب در تمامی مراحل سنجیده و تحویل مشترکین می شود .

لینک اصل خبر در سایت شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان

  منبع خبر

  شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان

  شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان

  شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان یک شرکت در شهر اصفهان می باشد

   نظرات