انسداد ۱۱ حلقه چاه غیر مجاز در رباط کریم و بهارستان

مدیر امور منابع آب رباط کریم و بهارستان از انسداد ۱۱ حلقه چاه غیر مجاز و جلوگیری از خروج ۴۳۵ هزار متر مکعب آب از سفره های زیرزمینی این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "عبدالناصر ابراهیمی" با اعلام مطلب فوق افزود: با تلاش گروه گشت و بازرسی و با همکاری کارشناسان حقوقی و اخذ دستور قضایی طی سه روز کاری ۱۱ حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در مجموع به عمق  ۲۲۰ متر و با دبی ۲۲ لیتر در ثانیه مسدود شد.

مدیر امور منابع آب رباط کریم و بهارستان با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی پر و مسدود شده است، تصریح کرد: با انجام این عملیات از خروج بیش از  ۴۳۵ هزار  متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

ابراهیمی با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد. که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: که با توجه به اهمیت موضوع، امور منابع آب رباط کریم و بهارستان از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند و  بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد کرد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات