تاکید معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی براعمال مدیریت مصرف برق

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی گفت: تداوم جریان برق در تابستان از طریق مدیریت مصرف میسر است.

سعید فرخی در جلسه ای با موضوع مدیریت مصرف برق در دوره پیک و وصول مطالب که با حضور مدیران ، مسئولین و بخش خصوصی در استانداری برگزار شد،بابیان این مطلب افزود: جلب مشارکت صنایع و کشاورزان و مشارکت در طرح های تشویقی معرفی شده صنعت برق ، توسط اتاق اصناف و جهاد کشاورزی ضروری است.

وی بیان کرد: شرکت شهرک های صنعتی باید با ابلاغ به صنایع زیر مجموعه ، شرکت ها را از احتمال اعمال خاموشی در صورت عدم همکاری آگاه کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی برتشکیل کار گروه ارزیابی دستگاه های اجرایی و بررسی مصارف ادارات و گزارش به استانداری وبرپیگیری فرمانداران برای ترغیب  صنایع ، کشاورزان و ادارات واقع در شهرستان مربوطه جهت پرداخت مطالبات معوقه شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی تاکید کرد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی نیز دراین جلسه گفت: مهمترین دلیل افزایش مصرف انرژی الکتریکی به دلیل ارزان بودن قیمت آن است چرا که قبض صادره برای اغلب مصرف کنندگان مبلغ ناچیزی است و این مهم شرکت توزیع برق را با مشکلاتی مواجه کرده است.

مهندس اله داد تصریح کرد: 180 میلیارد تومان طلب شرکت توزیع برق است و علاوه بر آن بخشودگی های بسیار زیادی هم برای مدارس و مساجد، صنعتگران و کشاورزان لحاظ شده است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: پیش بینی هواشناسی استان مرکزی حاکی از گرم‌شدن هوا در استان بوده بنابراین این نگرانی وجود دارد در روزهای پیش‌رو مجبور به اعمال سهمیه‌بندی و مدیریت مصرف باشیم چراکه به عنوان مثال از درجه 40 به 41 به اندازه یک نیروگاه شازند باید به تولید اضافه شود.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی گفت:‌ رعایت موضوع مدیریت مصرف به صورت همگانی و ایجاد توازن بین تولید و مصرف برق، خاموشی نخواهیم داشت و در غیر این صورت، با اعمال کمبود مواجه خواهیم بود.

وی بیان کرد: خاموش کردن چراغ های اضافی، کاهش مصرف سیستم های سرمایشی، حذف وسایل برقی غیرضروری و بهره گیری از دیزل ژانراتورها درصنایع و ادارات در ساعت اوج بار از جمله راهکارهای کاهش مصرف برق است.

اخطار به اتحادیه میوه و تره‌بار با هدف عدم استفاده از لامپ های پر مصرف وتشکیل جلسه بررسی مشکلات نیروگاه های کوچک از دیگر موضوعات مطروحه در این جلسه بود.

لینک اصل خبر در سایت شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی

  منبع خبر

  شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی

  شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی

  شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی یک شرکت در شهر اراک می باشد

   نظرات