مدیرعامل آب منطقه ای همدان :بیش از 90 درصد از ظرفیت سدهای...

مدیرعامل آب منطقه ای همدان :بیش از 90 درصد از ظرفیت سدهای...

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان با اشاره به ظرفیت سدهای استان از پر بودن بیش از 90 درصدی اکثر سدها ی استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای استان همدان، مهندس منصور ستوده، با اشاره به اینکه بارندگی سال‌جاری 457 میلیمتر بود، گفت: میزان بارندگی امسال نسبت به سال آبی گذشته که بارشی معادل 604 میلیمتر داشتیم کاهشی 24 درصدی نشان می‌دهد؛ این در حالی است که نسبت به بلندمدت 32 درصد رشد داشته‌ایم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان افزود: 115 لیتر در ثانیه آب به سد اکباتان وارد می‌شود که در نتیجه حجم فعلی سد که بالغ بر 30 میلیون مترمکعب است، 91 درصد پر شده است. از این میزان 1100 لیتر در ثانیه به مصرف شرب می‌رسد.

وی افزود: اکنون به سد آبشینه و سد شیرین‌سو آب وارد نمی‌شود اما 90 درصد از حجم 4.5 میلیون مترمکعبی سد آبشینه و حجم 3.96 میلیون مترمکعبی سد شیرین‌سو پر است.

منصور ستوده بیان کرد: در ملایر نیز 96 درصد از حجم 43.4 میلیون مترمکعبی سد کلان پر است. 0.6 مترمکعب در ثانیه به این سد آب وارد می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: 94 درصد سد سرابی نیز پر است. این سد مخزنی با حجم 8.6 میلیون مترمکعب دارد و ورودی آن 0.115 مترمکعب در ثانیه است. 44 درصد از حجم 2.3 میلیون مترمکعبی مخزن سد شنجور نیز اکنون پر است.

ستوده در پایان افزود: همان‌گونه که ذکر شد اکثر سدهای استان بیش از 90 درصد از حجمشان پر است.

روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای استان همدان

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات