استانداردسازی آموزش مجازی در دستور سازمان حفاظت محیط زیست

استانداردسازی آموزش مجازی در دستور سازمان حفاظت محیط زیست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، رییس مرکز آموزش محیط‌زیست و تربیت محیط‌بان با اشاره به اقدامات این مرکز درخصوص کاربست فناوری‌های نوین ارتباطی برای اجرای دوره‌های آموزشی، گفت: به منظور صرفه جویی در وقت، هزینه و همچنین در دسترس بودن همیشگی محتواهای آموزشی، مرکز آموزش محیط‌زیست و تربیت محیط‌بان تمام توان خود را بر روی آموزش‌های غیر حضوری متمرکز کرده و از نیمه دوم سال ۹۸ و با توجه به راه‌اندازی سامانه آموزش مجازی کارکنان(جام)، برنامه‌ریزی خود را برای برگزاری دوره‌های آموزشی عمومی، تخصصی و مدیریتی ویژه همکاران ستاد و استانی آغاز کرده است.

یوسفی افزود: در سال گذشته و در گام نخست، ۱۲ دوره آنلاین با عنوان شایستگی‌های عمومی مدیریتی برای انتصاب کارکنان معرفی شده از سوی واحدهای ستادی و استانی در پست‌های مدیریتی پایه و میانی در سامانه آموزش مجازی سازمان، برنامه ریزی و اجرا شده است.

وی گفت: این مرکز در مرحله دوم با برگزاری ۵ عنوان دوره عمومی برای تمامی کارکنان ستادی و استانی در بازه زمانی یک ماهه دی تا بهمن سال گذشته در سامانه آموزش مجازی جام، به طور میانگین در هر دوره، ۷۵۰۰ نفر را آموزش داده است. همچنین طی یک دوره آموزشی، ۱۱۵۱ نفر از مدیران پایه و میانی سازمان  و طی ۲ دوره تخصصی ۷۲۹ نفر از کارشناسان معرفی شده، آموزش دیدند.

یوسفی با اشاره به ضرورت آشنایی محیط‌بانان با سامانه آموزش مجازی کارکنان (جام) گفت: تصمیم گرفته شد تا آزمون دوره‌های محیط‌بانی بدو خدمت پس از طی مراحل حضوری و شرکت در میدان تیر، به صورت مجازی و از طریق این سامانه انجام شود که آزمون ۳ دوره محیط‌بانی برای۲۸۰ نفر از محیط‌بانان سراسر کشور در دی و بهمن ماه سال ۹۸ به صورت مجازی از طریق سامانه مذکور برگزار شد.

وی یکی دیگر از کاربردهای سامانه آموزش مجازی جام را برگزاری نشست‌های تخصصی به صورت ویدئو کنفرانس(وبینار) دانست و افزود: در همین راستا این مرکز از نیمه دوم سال گذشته تاکنون، ۷ نشست تخصصی برای دفاتر مختلف ستادی با مراکز استان‌ها به صورت ویدئو کنفرانس (آنلاین) برگزار کرده است و در نظر داریم نشست‌های آموزشی تحت عنوان زنگ آموزش نیز از طریق این سامانه به صورت مجازی و سراسری برای تمامی همکاران سازمانی برگزار شود.

رییس مرکز آموزش محیط‌زیست و تربیت محیط‌بان، ادامه داد: در روزهای پایانی سال ۱۳۹۸ و با توجه به شیوع ویروس کرونا و ضرورت رعایت بهداشت عمومی و تاکید بر رعایت فاصله اجتماعی یک دوره آموزش مجازی برای تمامی پرسنل سازمان درخصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی در محیط کار در زمان کرونا طراحی و اجرا شد که مجموع عملکرد آموزش مجازی سازمان حفاظت محیط‌زیست را در سال ۱۳۹۸ با انجام ۹ دوره به ۸۳۳۷۶۸ نفر ساعت رساند.

یوسفی با ابراز خرسندی از اجرایی شدن نظام جامع آموزش کارکنان (جام) پیش از زمان بحران کرونا، گفت: با توجه به محدودیت‌هایی که بیماری کرونا در برگزاری نشست‌های حضوری ایجاد کرده است، تلاش می‌کنیم تا تمامی آموزش‌های ممکن را از طریق استفاده از این سامانه آموزش مجازی برای کارکنان ستادی و استانی برنامه‌ریزی و اجرا کنیم.
لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات