امسال هیچ بیمارستانی برای دریافت تاییدیه ایمنی به آتش نشانی مشهد ...

امسال هیچ بیمارستانی برای دریافت تاییدیه ایمنی به آتش نشانی مشهد ...

امسال هیچ بیمارستانی برای دریافت تاییدیه ایمنی به آتش نشانی مشهد مراجعه نکرده است/ خطر در کمین بیماران و بیمارستان های ناایمن

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، امیر عزیزی با اشاره به حادثه آتش سوزی در یکی از مراکز درمانی شهر تهران اظهار کرد: مجموعه معاونت آموزش و پیشگیری آتش نشانی بر اساس مصوبات کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر و شهرداری مشهد طی سال های ۹۷ ، ۹۸ و چند ماه گذشته از سال ۹۹ مکاتبات مختلفی را با نهاد های ذی ربط داشته و هشدار های لازم در این خصوص را داده است .
وی افزود: در همین مدت سازمان آتش نشانی از برخی بیمارستان های پرتراکم و مهم شهر بازدید های ایمنی داشته و به مسئولان این اماکن چندین بار در خصوص نا ایمن بودن مجموعه های درمانی هشدارهای داده است .
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد بیان کرد: از مجموعه ۳۳ بیمارستان فعال مشهد، تنها دو بیمارستان مجوز یک ساله گرفته بودند که تاییدیه های ایمنی آنها نیز در اواخر سال گذشته منقضی شده و باید مجددا نسبت به اخذ مجوز های لازم اقدام کنند.
عزیزی خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت موضوع ایمنی در بیمارستان ها و مراکز درمانی، کارگروهی متشکل از نمایندگان فرمانداری مشهد، اداره کار و امور اجتماعی استان، سازمان آتش نشانی، نظام مهندسی استان، نماینده دستگاه قضایی و دانشگاه علوم پزشکی مشهد تشکیل شده است.
وی اضافه کرد: این کارگروه قرار است که با قید فوریت طی هفته های پیش رو، بازدیدهایی را از مراکز درمانی خصوصی و دولتی، کلینیک ها و بیمارستان ها انجام داده و موارد خطر آفرین و ناایمن مراکز درمانی را مجدد به مسئولان آن اعلام کنند، تا با قید فوریت نسبت به برطرف کردن نواقص احتمالی اقدام عاجل از سوی متولیان این مراکز انجام شود.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد با بیان این که به موازات تشکیل این کارگروه، مکاتبه مجددی با رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد انجام شد، گفت: در این مکاتبه خواسته ایم تا آخرین وضعیت بیمارستان های در حال بهره‌ برداری و توسعه هایی که در آن اماکن انجام شده است را به اطلاع آتش نشانی مشهد برسانند.
عزیزی تصریح کرد: همچنین از سوی سازمان مکاتبه ای فوری با شهرداران مناطق ۱۳ گانه شهرداری مشهد انجام شده تا ظرف ۷۲ ساعت آینده لیست کامل مراکز درمانی و کلینیک‌های خصوصی و دولتی سطح شهر مشهد تهیه و در اختیار مجموعه سازمان آتش نشانی مشهد قرار بگیرد تا در یک فضای تعاملی بتوانیم همه بیمارستان های که در حال بهره ‌برداری یا در حال ساخت هستند را مورد ارزیابی و رصد ایمنی مجدد قرار دهیم .
وی ادامه داد: در صورتی که مراکز درمانی و بیمارستان ها دولتی یا بخش خصوصی نتوانند مجوزها و تاییده های ایمنی لازم را از سازمان آتش نشانی کسب کنند، اسامی مراکز درمانی نا ایمن به دستگاه قضایی و مردم اعلام خواهد شد.
مجید خبیری

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات