شناسایی ۱۱مورد تصرفات غیرمجاز در حریم و بستر رودخانه ها طی یک هفته...

مدیر امور منابع آب تهران و پردیس گفت: طی یک هفته گذشته ۱۱ مورد از تصرفات غیر مجاز در محدوده عملکرد این امور شناسایی و اقدامات لازم جهت رفت تصرف در حال انجام است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "راما حبیبی" با اعلام مطلب فوق افزود: با تلاش گروه گشت و بازرسی و با همکاری کارشناسان حقوقی و اخذ دستور قضایی طی یک هفته گذشته  ۸ حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران و پردیس در مجموع به عمق  ۳۴۰ متر و با دبی سه  مترمکعب در روز  پر و مسدود شد.

وی افزود: در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی طی هفته گذشته با انسداد چاه های غیر مجاز  مذکور از خروج ۳۷۲ متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری شد.

مدیر امور منابع آب تهران و پردیس  تصریح کرد: ضمناً طی این مدت در بخش آب های سطحی، ۱۱مورد بررسی تصرفات غیرمجاز رودخانه ها و در بخش آب های زیرزمینی،۴مورد چاه غیرمجاز شناسایی و متعاقبا اخطاریه آن نیز صادر گردید.

حبیبی با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب تهران بزرگ بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات