انسداد ۲ حلقه چاه غیر مجاز و جلوگیری از برداشت ۷۰ هزار متر مکعب آب...

مدیر امور منابع آب فیروزکوه از انسداد دو حلقه چاه غیر مجاز و جلوگیری از برداشت سالانه ۷۰ هزار متر مکعب آب خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "وحید مرادی نسب" با اعلام مطلب فوق افزود: با تلاش واحد حقوقی و با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستورقضایی شهرستان طی یک روز کاری تعداد دوحلقه چاه غیرمجاز در مجموع به عمق ۲۵ متر و با دبی چهار لیتر برثانیه در محدوده عملکرد این امور در اراضی روستای ارجمند و وشتان پر و مسدود گردید.

وی همچنین با بیان اینکه این امر در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج ۷۰ هزار  متر مکعب آب از سفره های زیرزمینی دشت فیروزکوه جلوگیری به عمل آمده است.

مرادی نسب با اشاره به اینکه در ماه جاری تعداد ۱۲ حلقه چاه غیر مجاز شناسایی و ۱۰ اخطاریه در بخش آب های سطحی صادر شده است، تصریح کرد: ۴۰ حلقه چاه مجاز نیز مورد کنترل و بازدید دوره ای قرار گرفت است.

مدیر امور منابع آب فیروزکوه در پایان ضمن تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: امور منابع آب فیروزکوه بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات