شنا کردن در دریاچه سدهای بزرگ وکوچک آبی و رودخانه‌ها و انهار...

رئیس گروه مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: شنا کردن در دریاچه سدها ی بزرگ وکوچک آبی و رودخانه‌ها و انهار و کانالهای آبیاری و زهکشی استان گلستان ممنوع است وبی توجهی از آن خطر مرگ را به همراه دارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان، جمشید بهمنی اظهار کرد: با توجه به اینکه تاسیسات آبی باهدف شنا ساخته نشده اند و  تمهیدات و امکانات برای امداد و نجات وجود ندارد، بنابراین شنا کردن در این مناطق، به ویژه کاسه سد های بزرگ مخزنی و سدهای کوچک مخزنی و رودخانه‌ها و انهار و کانالهای آبیاری وزهکشی  ممنوع بوده و احتمال غرق شدگی دارد.

وی با اشاره به اینکه هرساله در این زمینه اطلاع‌رسانی لازم از طریق رسانه‌ها انجام می‌شود، وی افزود: در حاشیه سدها نیز تابلوهای ممنوعیت شنا نصب شده است.

رئیس گروه  مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان با بیان اینکه مطابق قانون، شنا کردن در دریاچه سدها و سایر تاسیسات آبی ممنوع است، گفت: با توجه به احتمال بالای  غرق شدگی در فصل گرم، لازم است همشهریان و مسافران از شنا کردن در منابع و سازه‌های آبی خودداری کنند..

بهمنی تاکید کرد: حاشیه مخازن سدها و تاسیسات آبی استان به دلیل ترشدگی و  لغزنده بودن حاشیه وحریم دریاچه، برای شنا کردن بسیار خطرناک است و خطر مرگ را به همراه دارد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای گلستان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای گلستان

    شركت آب منطقه‌ای گلستان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات