برای متخلفان زیست محیطی، مجازات های متناسب در نظر گرفته شود


به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، آیت الله سید محمد سعیدی در دیدار فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور گفت: خداوند متعال همه مخلوقات را برای انسان آفریده، اما انسان ها بر سر سفره نعمت های الهی مهمان هستند و نباید به این نعمت ها به چشم غنیمت نگاه کنند.


وی بر ضرورت همدلی و مشارکت همه مردم برای تحقق اهداف زیست محیطی در جامعه تاکید کرد و گفت: برای شکرگزاری از خداوند، باید بهره برداری صحیح و استفاده مناسبی از نعمت های الهی داشته باشیم و بدون تردید تخریب طبیعت و محیط زیست، کفران نعمت های الهی است.


امام جمعه قم با بیان اینکه متاسفانه عده ای به بهانه تفریح و یا غرض های اقتصادی به طبیعت و محیط زیست آسیب می رسانند، خاطرنشان کرد: برای افرادی که به طبیعت آسیب می زنند باید مجازات های متناسبی در نظر گرفته شود، مثلا کاشت درختان و یا جمع کردن زباله ها، زیرا زندان و جرائم در این حوزه آسیب های خاص خود را دارد.


وی در پایان تصریح کرد: متخلفی که به ازای تخریب محیط زیست، به عنوان مجازات برای حفاظت از طبیعت و آبادانی آن گمارده می شود، قطعا خودش و خانواده اش احساس بهتر و پشیمانی بیشتری خواهد داشت و این توبه ای است که می تواند مجرمین را به محسنین مبدل کند.همه مردم ایران باید پاسدار طبیعت و محیط زیست باشند


این گزارش می افزاید: فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور با اشاره به شعار «۸۰ میلیون محیط بان» بر ضرورت همدلی و مشارکت همه مردم و مسوولان برای حفاظت و حراست از طبیعت و محیط زیست تاکید کرد.


سرهنگ جمشید محبت خانی در دیدار با امام جمعه قم و تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) گفت: بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ محیط بان در مناطق و زیستگاههای طبیعی، ماموریت خطیر و حساس حفاظت و حراست از گونه های ارزشمند گیاهی و جانوری را برعهده دارند.


وی ضمن گرامیداشت نام و یاد ۱۴۱ محیط بان شهید، از جانبازی ۳۷۷ محیط بان در سال های گذشته خبر داد و گفت: محیط بانان با وجود کمبود امکانات و تجهیزات و در شرایط کاری بسیار سخت، در برابر متخلفان و متجاوزان به طبیعت و محیط زیست، قاطعانه ایستاده اند.


مشاور انتظامی رئیس سازمان محیط زیست کشور با بیان اینکه متاسفانه هنوز «روز ملی محیط بان» همزمان با ولادت با سعادت امام رضا(ع) در تقویم رسمی کشور ثبت نشده است، اظهار داشت: بدون تردید دستیابی به هرگونه توسعه و پیشرفت بدون در نظر گرفتن ملاحظات و مولفه های زیست محیطی، بی بهره و ناکارآمد خواهد بود.


وی در پایان با اشاره به اصل ۵۰ قانون اساسی و فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در رابطه با اهمیت و جایگاه محیط زیست، تصریح کرد: سیاست راهبردی سازمان حفاظت محیط زیست در این حوزه شعار «۸۰ میلیون محیط بان» است که نیازمند دغدغه مندی، تعهد و مشارکت همه مردم و مسوولان است.

لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات