دیدار فرمانده یگان حفاظت محیط زیست با امام جمعه قم

دیدار فرمانده یگان حفاظت محیط زیست با امام جمعه قم

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست قم، آیت الله سید محمد سعیدی در دیدار فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور اظهار داشت: خداوند متعال همه مخلوقات را برای انسان آفریده، اما انسان‌ها بر سر سفره نعمت‌های الهی مهمان هستند و نباید به این نعمت ها به چشم غنیمت نگاه کنند.


امام جمعه قم با بیان اینکه متاسفانه عده ای به بهانه تفریح و یا غرض های اقتصادی به طبیعت و محیط زیست آسیب می رسانند، خاطرنشان کرد: متخلفی که به ازای تخریب محیط زیست، به عنوان مجازات برای حفاظت از طبیعت و آبادانی آن گمارده می شود، قطعا خودش و خانواده اش احساس بهتر و پشیمانی بیشتری خواهد داشت و این توبه ای است که می تواند مجرمان را به محسنین مبدل کند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور نیز با اشاره به شعار «۸۰ میلیون محیط بان» بر ضرورت همدلی و مشارکت همه مردم و مسوولان برای حفاظت و حراست از طبیعت و محیط زیست تاکید کرد.

سرهنگ جمشید محبت خانی گفت: بیش از سه هزار و ۵۰۰ محیط بان در مناطق و زیستگاه های طبیعی، ماموریت خطیر و حساس حفاظت و حراست از گونه های ارزشمند گیاهی و جانوری را برعهده دارند.

وی ضمن گرامیداشت نام و یاد ۱۴۱ محیط بان شهید، از جانبازی ۳۷۷ محیط بان در سال های گذشته خبر داد و گفت: محیط بانان با وجود کمبود امکانات و تجهیزات و در شرایط کاری بسیار سخت، در برابر متخلفان و متجاوزان به طبیعت و محیط زیست، قاطعانه ایستاده اند.

مشاور انتظامی رئیس سازمان محیط زیست، با بیان اینکه متاسفانه هنوز «روز ملی محیط بان» همزمان با ولادت با سعادت امام رضا(ع) در تقویم رسمی کشور ثبت نشده است، اظهار داشت: بدون تردید دستیابی به هرگونه توسعه و پیشرفت بدون در نظر گرفتن ملاحظات و مولفه های زیست محیطی، بی بهره و ناکارآمد خواهد بود.

وی در پایان با اشاره به اصل ۵۰ قانون اساسی و فرمایش‌های رهبر انقلاب اسلامی در رابطه با اهمیت و جایگاه محیط زیست، تصریح کرد: سیاست راهبردی سازمان حفاظت محیط زیست در این حوزه شعار «۸۰ میلیون محیط بان» است که نیازمند دغدغه مندی، تعهد و مشارکت تمامی مردم و مسئولان است.

لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات