فراخوان طراحی پوستر و لوگوی شیراز پایتخت کتاب ایران

فراخوان طراحی پوستر و لوگوی شیراز پایتخت کتاب ایران

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مرتضی جعفری ضمن قدردانی از موسسه‌های مردم نهاد و دستگاه‌های فرهنگی فعال در شیراز که در ایام شیوع بیماری اجازه ندادند فعالیت‌های ترویجی کتاب و کتابخوانی در شیراز کمرنگ شود، گفت: شیراز در سال ۱۳۹۹ عنوان پایتخت کتاب ایران را به دست آورده است و برنامه‌های جدی را در این سال در دست اجرا دارد.
وی از اعلام فراخوان طراحی لوگو و پوستر شیراز پایتخت کتاب ایران خبر داد و گفت: هنرمندان گرافیست و طراحان سراسر کشور تا ۳۰ تیرماه فرصت دارند لوگو و همچنین پوستر شیراز پایتخت کتاب ایران را به آدرس shirazbookpromotion@gmail.com  یا از طریق شبکه اجتماعی واتس‌آپ به شماره ۰۹۳۹۷۱۱۴۵۶۳ ارسال کنند که فرم ارسال اثر نیز در سایت سازمان فرهنگی، اجتماعی شهرداری شیراز به آدرس farhangi.shiraz.ir قابل دسترس است.
جعفری بیان کرد: استفاده از نمادهای فرهنگی و تاریخی شهر شیراز، المان‌های کتاب و کتابخوانی و همچنین عبارت «شیراز، پایتخت کتاب ایران ۱۳۹۹» و Iran’s ۲۰۲۰ Book Capital  در طراحی لوگو و همچنین پوستر پیشنهاد می‌شود.
وی جایزه لوگو و پوستر برگزیده را هر کدام ۱۰ میلیون ریال اعلام و تاکید کرد: نمایشگاهی نیز از پوسترها و لوگوهای منتخب برگزار و از منتخبین با اهدای لوح سپاس و جایزه ۲ میلیون ریالی تقدیر می‌شود.
معاون فرهنگی شهردار شیرازگفت: پوسترها باید در ابعاد ۷۰*۵۰ و حداقل لوگو باید به‌صورت وکتور طراحی و فرم شرکت در مسابقه نیز به همراه اثر ارسال شود.
جعفری افزود: همه‌گیری ویروس کرونا ماهیت برخی رویدادها را تغییر داد اما سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز رویدادهایی از جمله «صدای دانایی» و ۳ مسابقه «کتابخوانی آنلاین» را برنامه‌ریزی و اجرا کرده است.
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز ادامه داد: امسال در سطح شهر شیراز چند اقدام زیرساختی نیز در حوزه کتاب از جمله حداقل ایجاد دو فضای تعاملی کتابخوانی و مطالعه کلید می‌خورد و دست‌کم ۳ کتابخانه عمومی و سالن مطالعه در فرهنگسراهای شیراز راه‌اندازی خواهد شد.
جعفری گفت: پیشنهاد نامگذاری یکی از معابر یا میادین شیراز به‌نام «کتاب» نیز در کمیسیون نامگذاری شورای اسلامی شهر شیراز در حال پیگیری است که المان کتاب نیز در آن نصب می‌شود.
معاون شهرداری شیراز ادامه داد: پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه دائمی ترویج کتابخوانی شیراز نیز به‌زودی با محوریت ارائه گزارش و برنامه‌های تمام موسسات، دستگاه‌ها و مردم در ترویج کتاب و کتابخوانی به‌صورت دو زبانه راه‌اندازی خواهد شد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری شیراز

    منبع خبر

    شهرداری شیراز

    شهرداری شیراز یک شهرداری در شهر شیراز می باشد

      نظرات