رفع تصرف ۳۰ هزارمتر مربع از اراضی بستر و حریم رودخانه حبله رود در...

مدیر امورمنابع آب فیروزکوه از رفع تصرف ۳۰ هزار مترمربع از اراضی بستر و حریم رودخانه حبله رود درمحدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "وحید مرادی نسب"  با اعلام این مطلب اظهار کرد: با همکاری گروه گشت و بازرسی آب های سطحی و واحد حقوقی این امور ۳ هکتار از اراضی بستر و حریم رودخانه حبله رود در مجاورت روستای فرح آباد رفع تصرف گردید.

وی با بیان اینکه این اقدام با استناد به تبصره ۴ ماده ۲ قانون توزیع عادلانه آب و در معیت مامورین نیروی انتظامی منطقه انجام گردید، ادامه داد : طی این عملیات دیوار و فنس کشی به طول حدود ۶۷۵ متر و همچنین دو بنا هر یک به مساحت ۳۰ متر مربع در بستر رودخانه حبله رود در یک روز کاری تخریب شد.

مرادی نسب افزود:  همچنین یک حلقه چاه غیر مجاز نیز به عمق ۱۰ متر و با دبی ۱.۵ لیتر در ثانیه پر و مسدود گردید که این امر موجب صرفه جویی ۲۹ هزار و ۷۰۰متر مکعب آب در سال از منابع  آب زیرزمینی دشت فیروزکوه خواهد شد.

مدیر امورآب فیروزکوه اضافه کرد : در راستای صیانت و حفاظت از رودخانه ها و مجاری آب های سطحی و جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز در حریم و بستر رودخانه ها، گروه گشت و بازرسی این امور بطور مداوم در منطقه در حال گشت زنی بوده و به محض شناسایی هر گونه ساخت و ساز غیر مجاز در بستر رودخانه ها و مسیل ها فوراً اقدامات قانونی لازم جهت رفع تصرف صورت می گیرد.

مرادی نسب یادآور شد : در ابتدا اخطاریه لازم به متخلف یا متخلفین جهت رفع تخلف ابلاغ و در صورت بی توجهی و استنکاف به اخطارها با کسب دستور قضایی نسبت به برخورد قاطع با متخلفان اقدام می شود؛ زیرا رودخانه ها یکی از مهمترین منابع تامین آب شرب و تغذیه کننده سفره های زیرزمینی می باشدکه باید از آنها به عنوان انفال عمومی و ثروت ملی حفاظت کرد تا شرایط لازم و کافی جهت عبور ایمن جریان آب و سیلابهای احتمالی فراهم باشد.

مدیر امور منابع آب فیروزکوه در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب شهرستان فیروزکوه با توجه به وظیفه ذاتی خود بر اساس قانون با هر گونه تخلف در زمینه منابع آب های سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات