شهردار یزد بر لزوم تامین...

شهردار یزد با بیان اینکه استفاده از منابع دولتی برای پیشبرد طرح‌های زیست محیطی و حمل و نقل عمومی یکی از مطالبات شهرداری یزد از مجموع مدیریت ارشد استان است، اظهار کرد: اجرای ۵۲۰ عنوان پروژه عمرانی از جمله برنامه‌های شاخص شهرداری یزد برای سال جاری است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد - جمال الدین عزیزی در آیین بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی ۲۹ پروژه عمرانی، خدماتی، فرهنگی، ورزشی، فناوری و فضای سبز شهرداری یزد که به صورت همزمان و با حضور محمد علی طالبی استاندار و جمعی از مسئولان ارشد استان در مرکز مانیتورینگ شهرداری به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهار داشت: از تعداد کل طرح‌های در دستور کار، ۲۲ طرح بهره‌برداری و هفت طرح آغاز عملیات اجرایی آنها انجام می‌شود.

شهردار شهر جهانی یزد صرف اعتباری بالغ بر ۷۵۰ میلیارد ریال را از جمله ویژگی‌های این مهم دانست و افزود: طرح‌های ترافیکی و اصلاح میدان شهدای محراب و دو زیرگذر ۶۳ و آرمان تا پایان سال گذشته به بهره‌برداری رسید که به دلیل شیوع کرونا امکان برگزاری مراسم افتتاح میسر نبوده بدون این افتتاحیه وارد چرخه ارائه خدمت شدند.

وی مجموع طرح‌های عمرانی مدیریت شهری یزد در سال ۹۹ را بالغ بر 7000 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: طرح‌های در دستور کار ۵۲۰ عنوان طرح را شامل و نیمی از آنها شامل ساخت طرح‌های جدید است.

عزیزی با بیان اینکه مهمترین چالش سال جاری شهرداری یزد و دیگر شهرداری‌های استان تأمین منابع مالی مورد نیاز است، تصریح کرد: شیوع کرونا ویروس تحقق کامل درآمد پیش بینی شده در شهرداری‌ها با چالش جدی مواجه کرده است.

شهردار یزد با اشاره به کاهش درآمد شهرداری یزد در سال جاری، تأکید کرد: استفاده از منابع دولتی در موضوعات زیست محیطی و حمل و نقل عمومی یکی از مطالبات مدیریت شهری یزد از مجموع مدیریت ارشد استان است.

وی با اشاره به اهمیت فرا رسیدن سالروز ثبت جهانی یزد، خاطرنشان کرد: امروز ۱۸ تیرماه سالروز ثبت جهانی یزد است و شهرداری در این خصوص اقدامات قابل قبولی انجام داده که با مشارکت اصحاب رسانه به اطلاع مردم دارالعباده می‌رسد.

گزارش تصویری را از اینجا ببینید

لینک اصل خبر در سایت شهرداری یزد

  منبع خبر

  شهرداری یزد

  شهرداری یزد

  شهرداری یزد یک شهرداری در شهر یزد می باشد

   نظرات