آموزش باید تبدیل به مهارت شود/ لزوم تدوین برنامه  ...

آموزش باید تبدیل به مهارت شود/ لزوم تدوین برنامه ...

آموزش باید تبدیل به مهارت شود/ لزوم تدوین برنامه جامعی برای پیشگیری و قبل از وقوع بحران

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، حمیدرضا موحدی‌زاده در مراسم افتتاح مجموعه چندمنظوره شهید "حسین محرابی" و ایستگاه آتش‌نشان فداکار "امیرمحمد زارع" که با حضور جمعی از اعضای شورای شهر، شهردار و مدیران استانی و شهری برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، به‌ویژه شهدای مدافع حرم و شهدای عرصه خدمت و آتش‌نشانی، اظهارکرد: سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی عهده‌دار رسالت و ماموریت حساس و خطرناکی است؛ ماموریت حفاظت و صیانت از ایمنی شهر و شهروندان که میتوان آن را بزرگترینِ تعهدات دانست.


وی با ابراز خرسندی از اینکه پنجاه‌ویکمین ایستگاه آتش‌نشانی مشهد امروز به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: چنین اتفاقی بسیار میمون، مبارک و امیدبخش است که به تمامی عوامل دخیل در تحقق و تکمیل و بهره‌برداری از این پروژه خداقوت و خسته‌ نباشید می‌گویم.
موحدی‌زاده در ادامه افزود: فراتر از تجهیزات و ساختمان و بناهای اینچنینی، ۳ عامل تاثیرگذار و مهم ایفای نقش می‌کنند که یکی از آنها بحث آموزش و ارتقاء مهارت است؛ موضوع حساسی که در سازمان آتش‌نشانی باید موج بزند زیرا پایه و اساس هر پیشرفتی، آموزش است.

نایب رئیس شورای شهر مشهد با تاکید بر اینکه آموزش باید تبدیل به مهارت شود و فن بکارگیری دانشی که فراگرفته‌ایم را باید در این سازمان به‌خوبی مشاهده کرد، گفت: این مهارت‌آموزی در تمرین‌ها، مانورها و عملیات‌ها اندوخته می‌شود.

موحدی‌زاده انگیزه و روحیه کارکنان را دومین عاملی دانست که موجب افزایش اثربخشی، غنا و کارایی مجموعه آتش‌نشانی می‌شود و تصریح کرد: انگیزه، محرکی درونی است که انسان‌ را خودکار پرورش می‌دهد و تعهد سازمانی بالایی در فرد شکل می‌دهد که در قبال سازمان و ماموریت خود مسولیت‌شناس و وظیفه‌شناس می‌کند.

وی در ادامه گفت: سومین مولفه، برنامه و عزمی است که باید در این فضا دیده شود و ملموس باشد.

موحدی‌زاده با تاکید بر اینکه سازمان آتش‌نشانی و مدیریت بحران شهرداری باید برنامه جامعی برای قبل از وقوع بحران و در بحث پیشگیری درنظر بگیرد، اظهارکرد: در حین وقوع حادثه و بحران نیز تمامی مدیران و ایستگاه‌ها و عوامل باید مسئولیت‌های خود را بدانند.

وی افزود: پس از بحران نیز افراد آسیب‌دیده و نیازمند کمک و حمایت نباید به حال خود رها شوند و برای کمک به آنها نیز چاره‌اندیشی شود.

موحدی‌زاده در پایان گفت: امیدواریم سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد در هر سه عرصه یاد شده گام‌های موفق‌تری بردارد.

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر مشهد

    منبع خبر

    شورای شهر مشهد

    شورای شهر مشهد یک شورای شهر در شهر مشهد می باشد

      نظرات