سوت قطار بندرعباس- آلماتی این هفته به صدا در می‌آید

سوت قطار بندرعباس- آلماتی این هفته به صدا در می‌آید

http://www.bananews.ir/قطار باری مسیر بندرعباس - آلماتی، این هفته همزمان با برگزاری اجلاس توسعه ترانزیت لجستیک اکو طی مراسمی با حضور مقام های راه آهن کشورهای عضو اکو و سازمان های بین المللی روی ریل می رود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ، قطار کانتینری بندرعباس- آلماتی، آسیای میانه را به کشورهای حوزه خلیج فارس و جنوب شرق آسیا متصل خواهد کرد. به این ترتیب، آلماتی پایتخت پیشین قزاقستان از طریق ازبکستان و ترکمنستان به ایران و به کشورهای حوزه خلیج فارس و جنوب شرق آسیا متصل می شود.

طول مسیر بندر عباس - آلماتی از طریق راه آهن، ۳ هزار و ۷۵۶ کیلومتر بوده و زمان سیر قطار ۱۵۰ ساعت و ۱۲ دقیقه ( ۶ روز و نیم ) برآورد شده است.

این مسیر می تواند مهم ترین کریدور برای واردات- صادرات و ترانزیت در آسیای مرکزی باشد. براساس این گزارش، پروژه راه اندازی قطار برنامه ای کانتینری بندرعباس– آلماتی و فعال سازی منظم این کریدور جزء مهم ترین پروژه های حمل و نقلی در منطقه اکو و مورد تایید اسکاپ است.

اسکاپ نهاد اصلى و مرکزى براى اجراى برنامه ها و فعالیتهاى سازمان ملل در حوزه توسعه آسیا و اقیانوسیه است. گفتنی است اسکاپ ۵۳ عضو اصلى و ۹ عضو پیوسته دارد و هدف اصلى آن، پیشبرد و توسعه فعالیتهاى اقتصادى و اجتماعى در منطقه آسیا و اقیانوسیه است. قلمرو این نهاد از روسیه تا زلاندنو و مرزهاى غربى تا شرقى آن از ترکیه تا جزیره کریباتى در اقیانوس آرام است و سه میلیارد نفر را تحت پوشش دارد.

 

 

    نظرات