بهره برداری از زیرگذر علی بن حمزه (ع) در ماه آتی

بهره برداری از زیرگذر علی بن حمزه (ع) در ماه آتیبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس اسکندرپور در بازدید از پروژه زیرگذر علی بن حمزه (ع) گفت: کارکرد این پروژه مدیریت ترافیک دروازه اصفهان است و با بهره برداری از آن بخش زیادی از مشکل ترافیک منطقه حل می شود.

وی با اشاره به قرارگیری این پروژه در محور عرفان (حدفاصل دروازه قرآن – دروازه اصفهان) افزود: سمت شمالی پروژه علی بن حمزه (ع) برای پیاده راه سازی آماده می شود.

شهردار شیراز در بازدید از پروژه چپگرد صدرا نیز ضمن ابراز رضایت از میزان پیشرفت این پروژه گفت: در اجرای فاز بعدی عرشه چون باید ملاحضات فنی و ایمنی رعایت شود ممکن است در بهره برداری از پروژه تاخیری کوتاه ایجاد شود.

مهندس اسکندرپور با اشاره به قرارگیری پروژه چپگرد صدرا در ورودی شهر شیراز و بار ترافیکی این محور افزود: مقرر شده ایمنی پروژه به علت ارتفاع زیاد آن تامین شود، ترافیک حاصل از اجرای پروژه را کنترل و عبور و مرور ایمن را برای شهروندان حاصل کنیم.

وی همچنین در بازدید از پروژه تقاطع باهنر – کمربندی اضافه کرد: این پروژه پیشرفت فیزیکی مناسبی دارد و تلاش داریم با فشرده تر کردن عملیات اجرایی و سه شیفته کردن نیروها، تقاطع باهنر – کمربندی را اواخر مردادماه به بهره برداری برسانیم.

شهردار شیراز از اجرای همزمان عملیات فضای سبز و نور پروژه باهنر – کمربندی خبر داد و گفت: این پروژه شهرک های جنوب کمربندی را به صورت ایمن به شیراز متصل می کند و از پروژه های تاثیرگذار بر افزایش ایمنی تردد شهروندان ساکن در شهرک های اطراف کمربندی محسوب می شود.

مهندس اسکندرپور با اشاره به وقوع تصادفات شدید و منجر به فوت در کمربندی گفت: شهرداری شیراز در راستای افزایش ایمنی عبور و مرور شهروندان در حال احداث بیش از سه تقاطع روی کمربندی است که پروژه باهنر – کمربندی نیز یکی از این تقاطعات است.

وی در بازدید از عملیات اجرایی پروژه گذر غذا واقع در خیابان مشکین فام ضلع جنوبی بوستان آزادی گفت: در این پروژه خیابان مشکین فام به عنوان یک فضای پیاده محور تعریف شده که هفت غرفه ارائه غذا نیز در آن فعالیت خواهند کرد.

مهندس اسکندرپور اجرای این پروژه را فرصتی جدید برای شیراز عنوان کرد و افزود: پس از اجرای این پروژه خیابان مشکین فام با یک پل به خیابان ارم وصل می شود و مجموعا به یک محوری گردشگری تبدیل می شود که در این محور شاهد قرار گیری هتل، بوستان آزادی و باغ ارم در امتداد یکیدیگر هستیم.

شهردار شیراز اضافه کرد: هدف ما این است که ترافیک خیابان های اطراف بوستان آزادی را آرام سازی کنیم تا این بوستان کارکرد اولیه خود را به دست بیاورد، شاهد حضور دوباره شهروندان در این بوستان و احیای آن باشیم.

مهندس اسکندرپور کنترل پیشرفت فیزیکی پروژه ها، حل مشکلات پروژه ها و در نهایت افزایش سرعت پروژه و ایجاد هماهنگی بین مدیران را از جمله اهداف بازدید از پروژه های در دست اجرای شهرداری شیراز دانست.

براساس این گزارش در بازدید شهردار شیراز از پروژه های عمرانی سطح شهر معاون فنی و عمرانی، رییس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری و مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز نیز حضور داشتند. لینک اصل خبر در سایت شهرداری شیراز

    منبع خبر

    شهرداری شیراز

    شهرداری شیراز یک شهرداری در شهر شیراز می باشد

      نظرات