هشدار برقی در خوزستان

هشدار برقی در خوزستان

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت: طی روزهای گذشته مصرف برق بیشتر از هشت هزار مگاوات بوده که در صورت صرفه جوی نکردن مشترکین ممکن است باعث آسیب به تجهیزات و خاموشی های مقطعی شود.
به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی برق منطقه ای خوزستان؛ محمود دشت بزرگ اظهارکرد: در روزهای پنج شنبه و جمعه که گذشت با وجود آنکه ادارات تعطیل بوده اند مصرف برق افزایش قابل ملاحظه ای داشت که تنها به دلیل استفاده از وسایل سرمایشی در منازل بوده است.
وی با بیان اینکه در روز پنج شنبه رکورد پیک مصرف برق در سال 98 برای دومین بار با مصرف هشت هزار و 94 مگاوات شکسته شد و روز جمعه نیز مصرف برق بالای هشت هزار مگاوات بوده؛ تصریح کرد: پیش بینی ها از استقرار توده هوای گرم بالای 49 درجه در اکثر نقاط استان در روزهای آینده حکایت دارد که در صورت رعایت نکردن الگوی مصرف برق در ساعت های اوج مصرف، با توجه به پرباری شبکه می تواند منجر به خاموشی ناخواسته شود.
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان تنظیم دمای درجه کولرهای گازی بر روی 24 درجه را یکی از نکات مهم در کاهش مصرف برق دانست و تصریح کرد: برق یک کالای آنلاین است و مانند خدمات دیگر مثل آب، نمی توان آن را ذخیره کرد و باید در لحظه تولید و توزیع شود و اگر در این بین تجهیزات به دلیل بار و گرما از مدار خارج شود تا برطرف شدن مشکل؛ شبکه از دسترس خارج می شود.
دشت بزرگ افزود: از مردم می خواهیم با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم در خانه ماندن، در مصرف برق به ویژه در ساعت های پیک صرفه جویی کنند تا همانند روزهای که گذشت شبکه دچار خاموشی و اختلال نشود.
تمام/

لینک اصل خبر در سایت شرکت مدیریت تولید برق نیروگاههای سیستان و بلوچستان

  منبع خبر

  شرکت مدیریت تولید برق نیروگاههای سیستان و بلوچستان

  شرکت مدیریت تولید برق نیروگاههای سیستان و بلوچستان

  شرکت مدیریت تولید برق نیروگاههای سیستان و بلوچستان یک شرکت در شهر زاهدان می باشد

   نظرات